Доступність посилання

ТОП новини

Кримський парламент вперше в Україні запровадив республіканські податки


Кримський парламент вперше в Україні запровадив республіканські податки

Симферополь, 21 лютого 2003 – Кримський парламент цього тижня запровадив на території автономії чотири нові податки, три з яких безпосередньо стосуються додаткового оподаткування гостей кримських курортів. Серед них – збір з власників нерухомого майна; курортний збір; податок на розвиток рекреаційоного комплексу Криму і збір на розвиток муніципального транспорту. Нові республіканські податки збиратимуться в Криму з 1 квітня.

Крим – перший і поки що єдиний регіон України, який отримав право на запровадження на своїй території республіканських податків, і його керівництво негайно цим скористалося. Згідно з Положенням, затверженим Верховною Радою Криму цієї середи, ставка збору на нерухомість складе 1 гривню з квадратного метра, курортного збору – 5 гривень для організованих і 10 для неорганізованих відпочивальників. Всі власники некримського транспорту, який прибуває на півострів, оподатковуватимуться в розмірі 15 гривень з автомобіля. Рекреаційний збір із санаторіїв і пансіонатів складе піввідсотка з валового обігу коштів підприємства.

Голова Постійної комісії Верховної Ради Криму з бюджетно-фінансової і податкової політики Андрій Припутников уважає, що запровадження на території автономії додаткових податків і зборів може збагатити республіканський бюджет майже на 50 мільйонів гривень: “Ті ставки податків і місцевих зборів, які запроваджені, – вони не те що помірні, вони – мізерні. Але у зв’язку з тим, що ми охопили масу верств платників, то виходить, що по краплі ми зберемо досить суттєві суми до бюджету. Цим ми спробуємо отримати кошти з тих організацій і фізичних осіб-підприємців, які намагаються взагалі не платити податки”, – каже депутат Андрій Припутников, який є одним з ініціаторів податкової новинки.

Водночас він уважає, що нові податки не мають суттєво вплинути на рівень цін у курортній галузі, на яку в першу чергу і спрямоване нововведення, і каже, що курортникам немає чого боятися. Хоча сам він стурбований резонансом поза межами Криму: “Найголовніше сьогодні, щоб ми не відлякали курортників і не дали скористатися запровадженням місцевих податків і зборів тим певним структурам, які з року в рік намагаються використати будь-яку ситуацію в Криму, щоб показати її як дестабілізовану, і закликати до того, щоб до нас не їхали, а відвідували чи то Сочі, чи то Туреччину, чи то Болгарію”, – сказав пан Припутников.

Голова Спілки підприємців і працедавців Криму Олександр Дудко не згоден із депутатом. Він каже, що нововведення не тільки налякає частину потенційних відпочивальників, але й суттєво підвищить вартість курортних послуг: “Потрібно не ті п’ять гривень збирати, які закладені у новий курортний збір – важливіше, щоб людина приїхала. Кожна сім’я й так залишає тут тисячу-дві-три доларів. Так, потім ці гроші перерозподіляються – через продукти харчування, через крамниці, через послуги, через сервіс. Але все це – залишається в Криму. Тому, погнавшись за п’ятіркою, за десяткою – ми втратимо тисячі”, – каже голова Спілки підприємців Криму. Крім того, Олександр Дудко переконаний, що Верховна Рада Криму, ухвалюючи згадані регуляторні акти, порушила чинне законодавство України, оскільки не витримала відповідну процедуру. За його словами, прокуратура має оскаржити ці рішення кримського парламенту.

Тим часом Громадська колегія об’єднань підприємців Криму висловила стурбованість тим, що рішення про запровадження в автономії нових податків ухвалене без врахування думки бізнесменів. У заяві Громадської колегії мовиться, що такі дії кримського керівництва прямо суперечать офіційній державній політиці у сфері підприємництва.

Але, як би там не було, зараз профільна комісія парламенту автономії і Міністерство фінансів Криму доопрацьовують механізм стягування республіканських податків. За словами Андрія Припутникова, передбачається, що адмініструвати їх буде не тільки податкова адміністрація, але й уповноважені нею фірми. За свої послуги вони отримуватимуть від 2 до 5 відсотків відрахувань від зібраних сум.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG