Доступність посилання

ТОП новини

Під час чергового брифінгу в Європейській комісії головна увага журналістів і представників ЄС була знову прикута до війни в Іраку та можливих негативнимх наслідків цієї війни у цілому світі


Під час чергового брифінгу в Європейській комісії головна увага журналістів і представників ЄС була знову прикута до війни в Іраку та можливих негативнимх наслідків цієї війни у цілому світі

Брюссель, 24 березня 2003 - Це додаткові грандіозні фінансові витрати на відбудову Іраку у поствоєнний період, розкол всередині Європейського Союзу, можливе охолодження відносин між Європейським Союзом і США, погіршення стосунків між ЄС і Туречиною.

Тутешні коментатори не оминули можливості згадати нещодавні критичні зауваження комісара ЄС у справах зовнішньої політики Кріса Патена на адресу відомого американського політолога Роберта Кагана . Днями Роберт Каган в одному зі своїх коментарів зазначив, що Америка захищає свої інтереси ковбойськими методами в той час , як Європа робить це, послуговуючись правилами поведінки. Комісар ЄС Кріс Патен назвав такі ремарки екстравагантними, які досить дивно чути з боку Сполучених Штатів Америки. Речниця Європейської комісії Емма Едвін зауважила, що якщо США і ЄС планують разом боротися зі світовим тероризмом та ліквідацією зброї масового знищенння, то і США, і Європейський Союз повинні навпаки об”єднати зусиля для зміцнення ролі і впливу міжнародних організацій . У першу чергу, посилення ролі Організації Об”єднаних Націй. Журналісти поцікавились, чи у зв”язку з розбіжностями між Білим Домом і Брюсселем не планується найближчим часом зустріч керівництва ЄС з президентом США Джорджем Бушем. Емма Едвін відповіла ,що по при розбіжності поглядів стосовно розв”язання іракської кризи стосунки між Сполученими Штатами і ЄС не настільки постраждали, щоб негайно організовувати таку зустріч. А помічник Голови Європейської комісії Ріо Кемпенен не без іронії додав: “Джордж Буш запевнив же ,що війна буде короткотривалою і так далі, і тому подібне. Тому ми сподіваємось що вона дійсно буде короткотривалою і з мінімальною кількістю жертв. Для Європейського Союзу це важливо, оскільки він планує взяти на себе роль головного координатора у відбудові Іраку та наданні гуманітарної допомоги населенню країни”.

Пресу також цікавило, як позначиться на відносинах між ЄС і Туреччиною нещодавня заява турецького прем”єра Реджепа Ердогана про бажання вдарити по Іраку з півночі. Представники ЄС відповіли, що переговори про вступ Туреччини до ЄС проходять згідно з затвердженими термінами без будь-яких змін.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG