Доступність посилання

ТОП новини

Дефіцит зерна і підвищення цін на хліб – штучні


Сергій Гармаш Дефіцит зерна і підвищення цін на хліб – штучні

Донецьк, 2 липня 2003 року - Через тиждень на Донеччині почнуться жнива. Вони стануть тим рубіконом, який визначить, на скільки підвищаться в області ціни на хліб. Зараз же зростання цін та дефіцит зерна донецькі спеціалісти називають штучним.

Сергій Гармаш

Керівник асоціації “Донбасхліб” Олег Дуленко заявив у середу на прес-конференції в Донецьку, що (цитую) “на сьогодні у підприємств асоціації є запас продовольчої пшениці та муки на період більше, ніж один місяць – тобто більше, ніж до нового врожаю” (кінець цитати). Тобто зараз хвилюватись щодо підвищення цін на хліб немає підстав. В той же час пан Дуленко відверто заявив, що вартість тонна пшениці сьогодні зросла до 900 гривень за тонну, і це призвело до того, що стримуючи ріст цін, хлібозаводи працюють з негативним фінансовим результатом. Довго так бути не може, тому населенню після збору нового врожаю варто приготуватися до підвищення вартості хліба на Донеччині на 15-20%.

В той же час, управління торгівлі Донецької обладміністрації разом з антимонопольним комітетом, почали спеціальне розслідування штучного дефіциту та підвищення цін на зерно. За словами начальника управління Олександра Русанова, розглядається і можливість змови підприємців.

Невідомо, чи зможуть експерти довести змову, але про те, що вже сьогодні продуктовий ажіотаж використовують недобросовісні бізнесмени, особливо на ринках, говорив начальник управління захисту прав споживачів Михайло Осолинкер.

Михайло Осолинкер

Користаючись ситуацією, з боку підприємців ми бачимо реалізацію неякісної продукції практично у всіх, що підтверджує відсутність всіх нормативних документів на реалізацію. Це свідчить про те, що зараз, користуючись цим моментом, вони скуповують все що не відповідає ані стандартам, ані якості, завищують ціни, а люди все це скупають.

Сергій Гармаш

Штучність стихійного підвищення цін на хліб підтвердив і начальник управління сільського господарства та продовольства Олександр Лаврик. За його словами, ціна на зерно сьогодні в Україні перевищує світові ціни. Хоча є дуже багато пропозицій з-за кордону, продати зерно саме за світовими цінами. “Своє слово в цьому має сказати парламент. – відзначив пан Лаврик. – Якщо Верховна Рада у найближчі дні зніме мито на експорт, тобто 40 євро на тонну, ми будемо мати зерно в межах 120 доларів за тонну, і тоді імпорт зерна не позначиться на цінах”.

Взагалі ж донецькі спеціалісти сільського господарства вважають цей рік за врожайністю далеко не катастрофічним, як лякають деякі ЗМІ. Вони назвали його середньостатистичним.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG