Доступність посилання

ТОП новини

Прес-конференція президента Буша розпочинає його передвиборчу кампанію


Сергій Куделя Прес-конференція президента Буша розпочинає його передвиборчу кампанію

Вашингтон, 30 липня 2003 - Сьогодні Президент США Джордж Буш провів першу прес-конференцію від моменту початку війни в Іраку у березні цього року. Упродовж години він відповів на майже два десятки запитань американських журналістів, більшість з яких стосувалися зовнішньої політики США.

Прес-конференція Джорджа Буша була дев’ятою за період його перебування у Білому домі. Вона позначила початок нового етапу у його політичному житті. Буш декілька разів підкреслив, що не робить таємниці із намірів знову балотуватися на президентську посаду і тому знову готовий до передвиборчої боротьби. Серед питань, які домінуватимуть у його кампанії 2004 року, вже зараз можна виділити тему безпеки американців ( від загроз ззовні та економічної нестабільності всередині держави). Саме на темі безпеки Буш зосередився під час останньої прес-конференції.

На його думку, американці повинні почувати себе безпечнішими зараз, ніж три роки тому, оскільки американським військовим вдалося ліквідувати керівні ланки терористичної організації Аль Каїда та повалити режим Саддама Гуссейна. Щодо захоплення самого іракського лідера Буш сказав:

“Я не знаю, наскільки ми наблизилися до захоплення Саддама Гуссейна. Напевно, ми ближчі до його захоплення, ніж тиждень тому. Однак я точно знаю, що ми його зараз переслідуємо” .

Водночас Буш наголосив, що не відчуває розчарування повільними темпами політичних змін в Іраку:

“Від моменту завершення великомасштабних військових дій в Іраку минуло лише дев’яносто днів. Держава звільнена від тиранії і вже перебуває на шляху до самоврядування та миру”.

Президент Буш також додав, що вільний Ірак не лише покращить перспективи досягнення миру на Близькому Сході, але й змінить поведінку лідерів решти арабських держав. Щодо інших двох держав так званої вісі зла – Ірану та Північної Кореї – то загрозу від них, на думку Буша, необхідно нейтралізувати за допомогою багатосторонніх зусиль, які передбачатимуть дипломатичний тиск з боку Китаю, Росії та Японії. Він також впевнено заперечив усі твердження, що його адміністрація планує так званий “марш війни” в інші держави регіону.

Декілька запитань американських журналістів стосувалися погіршення економіки США, підвищення рівня безробіття та значного зібльшення дефіциту бюджету. Президент Буш вважає, що економічна рецесія в США після буму 90-х років була невідворотною, але її вдалося пом”якшити саме завдяки політиці скорочення податків. Він зазначив, що кожен американець отримає цього року чек від американського уряду як повернення частини податків.

Найбільш емоційною стала його відповідь на запитання одного з журналістів щодо доцільності перебування на посаді радника з національної безепки Кондолізи Райс, яка допустила появу в зверненні президента до Конгресу непідтвердженої інформації:

“Доктор Кондоліза Райс є чесною та непересічною особою і Америці дуже пощастило, що вона їй служить”.

Відповідь Буша вважають показовою, оскільки у політичних колах Вашингтона зараз активно обговрюється можливість номінації Райс на посаду держсекретаря чи навіть віце-президента для другого строку президентства Буша. Однак поки передвиборчі баталії ще не почалися, американський президент вирішив присвятити найближчі чотири тижні відпочинку на своєму техаському ранчо.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG