Доступність посилання

ТОП новини

Власниками двох тютюнових заводiв у Сербiї стали компанiї “Фiллiп Морiс” та “Бритиш америкен тобако”. До держбюджету таким чином надiйшло 340 мiльйонiв євро


-- no author -- Власниками двох тютюнових заводiв у Сербiї стали компанiї “Фiллiп Морiс” та “Бритиш америкен тобако”. До держбюджету таким чином надiйшло 340 мiльйонiв євро

Белград, 6 серпня 2003 – Урядовцi захопленi. Мiнiстри фiнансiв Божидар Делич і приватизацiї Олександр Влахович схвильовано цiлувалися перед телекамерами. Уряд Сербiї досi продав 760 компанiй і дiстав за них 600 мiльйонiв євро готiвкою. Стiльки ж мало б надiйти в рамках iнвестицiйної та соцiальної програм. А вiд продажi двох заводiв надiйшла половина згаданої суми. Компанiя “Фiллiп Морiс” за завод у місті Ниші запропонувала 518 мiльйонiв євро, в тому числi 60 мiльйонiв для iнвестицiй та ще 60 для соцiальної програми. Це ще не все: американцi пообiцяли пiдвищення зарплат працiвникiв на 10% протягом наступних 5 рокiв.

Представники влади висловлюють упевненiсть, що прибуття до Сербiї двох великих свiтових компанiй заохотить і iнших закордонних iнвесторiв. Проте експерти попереджають, що тютюновi заводи - одна річ, а низькоприбутковi або й збитковi металопереробнi, машинобудiвнi чи текстильнi пiдприємства – зовсiм iнша . Зрештою, iноземцi досi не поспiшали до Сербiї. Преса повiдомляє, що бiльшiсть з-помiж згаданих 760 фiрм купили сербськi бiзнесмени, якi свого часу заснували компанiї за кордоном і наразi через купiвлю державних пiдприємств вiдмивають грошi. Про це свiдчить і факт, що влада досi була змушена скасувати кiлька тендерiв, оскiльки виявилося, що новi власники не дотримуються умов, зокрема коли йдеться про новi iнвестицiї та збереження робочих мiсць.

Аналiтики кажуть, що з кожною доброю новиною йде i погана. Добра новина, що влада тимчасово наповнила бюджет. Погана – що бiльше немає чого продавати. Точнiше, залишилася ще компанiя “Беопетрол”. Її ,ймовірно, продадуть цього тижня. А що потiм? Процес приватизацiї на цьому фактично завершиться. Грошi з держбюджету розвiються, а виробництво продовжить скорочуватися.

Влада наразi не звертає уваги на попередження скептикiв. Мiнiстри упевненi, що сербський ринок стає привабливим для iноземцiв , що продаж тютюнових заводiв стане важливим поворотом на шляху видужання занепалої сербської економiки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG