Доступність посилання

ТОП новини

Російський капітал у же готовий прийти в Угорщину


Василь Плоскіна Російський капітал у же готовий прийти в Угорщину

Угорщина, 9 вересня 2003 – У Будапешті з 2-денним офіційним візитом перебуває голова російського уряду Михайло Касьянов. Російські прем’єри востаннє відвідували Угорську Республіку 9 років тому.

Візит-відповідь Михайла Касьянова до Угорщини став можливим після офіційних відвідин Москви угорським прем’єр-міністром Петером Меддьєші у грудні минулого року. А початок зближення російсько-угорських позицій після тривалої перерви датують літом 2002 року, коли до влади в Угорщині прийшла ліво-ліберальна коаліція. Напередодні візиту Касьянова угорський прем’єр зазначив у інтерв’ю агенству ІТАР-ТАРС, що Угорщина прагне якісно нової співпраці з Росією за умови взаємоповаги позицій двох сторін. За його словами, лише за перше півріччя поточного року спільний товарообіг зріс на 40 %, але до перелому в торгівлі наразі ще далеко.

Найбільше зустрічей Михайла Касьянова в Будапешті припало на понеділок. Крім питань економічної співпраці, російська делегація вела також переговори з керівниками кількох угорських міністерств та відомств. Результатом цих зустрічей, зокрема, стало підписання російсько-угорських угод у сфері інформатики, освіти та юриспруденції. Очікується, що домовленості стосовно співробітництва у військово-промисловому комплексі будуть оформлені упродовж одного місяця.

Зі свого боку Михайло Касьянов зазначив, що російські фірми хотіли б з’являтися на угорському ринку не лише як продавці, але й як ділові партнери, які б мали доступ до місцевих галузей виробництва. Росіяни, наприклад, не проти укласти відповідні договори з місцевим металургійним комбінатом “Дунаферр” і нафтогазовою компанією “МОЛ”. Також російські фірми радо взялися б за будівництво 4 лінії будапештського метро, на прокладення якої столична мерія хоче оголосити міжнародний тендер.

Водночас керівник російської урядової делегації виявив менше оптимізму щодо швидкого завершення переговорів у справі повернення Угорщині її історико-культурних цінностей, вивезених СРСР під час ІІ Світової війни. Йдеться, зокрема, про шедеври відомої в Угорщині й на Заході Шарашпатокської бібліотеки.

У вівторок на зустрічі з угорськими бізнесменами Михайло Касьянов висловився за те, щоб російські підприємства мали змогу брати участь у розвитку атомної галузі Угорщини. Сказано це було вже після того, як між генеральним директором АТ “Пакшська АЕС” Іштваном Кочишом та президентом російської акціонерної компанії “ТВЕЛ” Олександром Ньяґо в присутності глав урядів був підписаний договір про участь російських атомщиків у ліквідації наслідків весняної аварії на угорському ядерному об’єкті.

Як очікується, у 2004 році Угорську Республіку з офіційним візитом відвідає президент Російської Федерації Володимир Путін.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG