Доступність посилання

ТОП новини

Інцидент з журналістом АФП.


Тарас Марусик Інцидент з журналістом АФП.

Київ, 27 січня 2004 року.

Тарас Марусик

Під час візиту в Україну президента Російської Федерації Володимира Путіна стався інцидент з однією з акредитованих журналісток, кореспонденткою французького агентства “Франс-Прес” Ганною Цукановою. На факс радіо “Свобода” надійшла з цього приводу офіційна заява за підписом шеф-кореспондента бюро АФП в Україні Сильві Бріян (цитую уривок): “Міжнародне інформаційне агентство “Франс-Прес” висловлює рішучий протест проти рішення Адміністрації Президента України позбавити журналістку АФП акредитації на висвітлення прес-конференції президентів РФ Володимира Путіна та України Леоніда Кучми за несанкціоноване запитання, поставлене панові Путіну”. На думку агентства “Франс-Прес”, “такі дії української влади суперечать демократичним принципам і кричуще порушують права журналістів, заважаючи їм виконувати свій професійний обов’язок”.

Разом з іншими журналістами Ганна Цуканова чекала в аеропорту “Бориспіль” прибуття Володимира Путіна.

Розповідає кореспондентка французького агентства “Франс-Прес” Ганна Цукатова.

Ганна Цуканова

Коли президент вийшов з літака, він проходив повз журналістів, то я і ще кілька репортерів (не пам’ятаю, вже хто) намагалися привернути його увагу. Якщо конкретно, то ми кричали: “Пане президенте! Пане президенте!” Після якогось чергового викрику Путін підійшов до нас і запитав, що нам потрібно. Я встигла поставити запитання. На жаль, тільки я одна встигла це зробити. Він на нього відповів і пішов.

Тарас Марусик

Це було запитання, яке торкалося третього президентського терміну Леоніда Кучми.

Я запитав Ганну Цуканову, коли вона дізналася про те, що її позбавлено акредитації?

Ганна Цуканова

З аеропорту я поїхала до Маріїнського палацу, де мала відбуватися прес-конференція Путіна і Кучми. Коли я приїхала... На воротах зазвичай перевіряють документи журналістів, щоб вони були в списках акредитації. Моє прізвище було, але було закреслене. Відповідно, зайти я не змогла. Коли я почала телефонувати до прес-служби, щоб з’ясувати, в чому проблема (я подумала, що взагалі якась помилка сталася), то мені пояснили, що моя акредитація була анульована, оскільки я порушила протокол.

Тарас Марусик

Пізніше, як повідомило агентство УНІАН, управління прес-служби Президента України заявило, що протоколом не було передбачене спілкування Володимира Путіна з пресою в аеропорту “Бориспіль”, і що журналісти були про це повідомлені.

Говорить Ганна Цуканова.

Ганна Цуканова

Ви знаєте, ситуація була така. Коли у нашого МВС, який займався організацією цього заходу, запитувала, чи буде підхід, вони казали: “Можливо, буде, а можливо, ні. Це як захоче сам російський президент.” Коли ми вже безпосередньо знаходилися в аеропорту, то прийшов якийсь чоловік наче із прес-служби російського президента (він не приставився - так мені сказали). Він сказав, що питання непередбачене, тільки протокольна зйомка. Але, розумієте, я була б поганим журналістом, якби я послухала... В принципі, навіщо я тоді їхала в аеропорт. Мені здається, якщо передбачається протокольна зйомка, то треба туди акредитувати тільки камери, скажімо. Тобто я не бачу тоді сенсу вести туди пишучих журналістів.

Тарас Марусик

Це була думка кореспондентки французького агентства “Франс-Прес” Ганни Цуканової.

На жаль, почути думку протилежної сторони мені так і не вдалося. Впродовж тривалого часу я намагався зв’язатися з керівником управління державного протоколу адміністрації Президента Георгієм Чернявським. Спочатку мені ввічливо обіцяли з’єднати з ним, але врешті сказали, що пан Чернявський рекомендує звернутися в управління прес-служби Президента України. І там мої багаторазові спроби не увінчалися будь-якою відповіддю. Може, таке ставлення до журналістської праці і випадкове.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG