Доступність посилання

ТОП новини

За показниками оздоровлення та відпочинку дітей Івано-Франківщина, за підсумками минулого року, посідає одне з останніх місць у країні.


Іван Костюк За показниками оздоровлення та відпочинку дітей Івано-Франківщина, за підсумками минулого року, посідає одне з останніх місць у країні.

Івано-Франківськ, 11 березня 2004 - Незважаючи на те, що більшу частину території Івано-Франківщини займає унікальна екологічно-рекреаційна зона – українські Карпати, за підсумками минулого року з’ясувалося, що дітей шкільного віку в області практично не оздоровлюють. У літніх таборах та на туристичних базах відпочивало лише 13 % від загальної кількості школярів Прикарпаття.

Прикарпаття посідає передостаннє місце в країні за рівнем оздоровлення та відпочинку школярів. Це засвідчили підсумки минулого року. Лише трохи більше 10 % школярів області зуміли набратися сил у відпочинкових таборах та туристичних базах реґіону. І це незважаючи на те, що на Івано-Франківщині зараз надзвичайно активно розвивається туризм. Він задекларований як пріоритетний напрямок розвитку місцевої економіки. Тим часом у більшості з районних бюджетів Івано-Франківщини взагалі не передбачено коштів на літнє оздоровлення дітей. На цьому наголошує заступник голови Івано-Франківської обласної держадміністрації Олег Пилип”юк: “На жаль, не все робиться. Окремі райони не акумулюють кошти на відпочинок дітей. По-друге, необхідно провести ремонт приміщень, де діти будуть відпочивати. По-третє, у школах повинні працювати табори праці й відпочинку”. Як результат, значна частина школярів, особливо в містах, проводять свої літні канікули на асфальті. Вони не лише позбавлені повноцінного відпочинку, але й нерідко скоюють правопорушення, перебуваючи без нагляду дорослих. Не краща ситуація із оздоровленням та відпочинком дітей пільгових категорій. Це підкреслює керівник відділу у справах сім’ї та молоді обласної держадміністрації Галина Боднар: “Держава повинна попіклуватися про здоров’я та відпочинок дітей соціально не захищених категорій. Це в першу чергу дітей-сиріт, які залишилися без батьківської опіки, дітей-інвалідів, які перебувають на диспансерному обліку. Це також діти, які перебувають у соціально не захищених сім’ях”. Минулого року на Прикарпатті для відпочинку дітей було задіяно 200 рекреаційних таборів, однак цього виявилось далеко не достатньо. Місцева влада змушена визнати, що оздоровлення школярів цього року – це одна з проблем, яку необхідно вирішувати в першу чергу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG