Доступність посилання

ТОП новини

Білоруське телебачення прогнозує, що цього року Україна відчує переваги системи влади, яку встановив Олександр Лукашенко.


Юрій Свірко Білоруське телебачення прогнозує, що цього року Україна відчує переваги системи влади, яку встановив Олександр Лукашенко.

Мінськ, 1 квітня 2004 року.

2 квітня Білорусь та Росія святкують День єднання народів Білорусі та Росії. Напередодні Білоруське державне телебачення показало 20-хвилинний фільм про Україну, який воно назвало документальним і присвяченим ситуації перед виборами. Уперше в історії Білоруське телебачення приділило стільки уваги південній сусідці. Що ж побачили телеглядачі в Білорусі?

Передусім білоруській аудиторії пояснили, що президент України Леонід Кучма, на відміну від свого мінського колеги Олександра Лукашенка, зовсім не контролює ситуацію в державі:

1 – Щоб керівництво України не сильно дивилося на схід, Європа та США вживають локальні попереджувальні удари. Найефективніші вони перед виборами, коли відбувається зміна влади. Це ніби натяк , хто в хаті господар.

На кадрах з мітингу, де виступає Юлія Тимошенко, Білоруське телебачення стверджує, що боротьба між прибічниками президента Кучми, комуністами та правими – це лише верхня частина айсбергу.

2 – Підводна ж частина передвиборчого айсбергу приховує технології приходу до влади тих сил, які більше задовольняють не виборців, а Європу, США або Росію.

Проте Білоруське телебачення зазначає, що головним чином вплинули на ситуацію в Україні інтеграційні ідеї Білорусі, яка спромоглася долучити Київ до союзу чотирьох держав СНД, разом з Росією і Казахстаном. І ось як розвивалися події за мінською версією.

3 – Поворотним пунктом стало підписання 2003 року договору про створення єдиного економічного простору. Цей крок України зустрів безпрецедентно жорстку реакцію Євросоюзу. Там прямо заявили, що в Європі української ноги не буде. Своє незадоволення висловили й США. Спроби офіційного Києва зробити вигляд, що нічого не відбулося, викликали обурення в Москві – ледве не дійшло до збройної сутички біля острова Тузла. На Заході ж Леоніда Кучму заочно викреслили зі списку фаворитів і зробили ставку на покладисту опозицію – у неї почали вкладати гроші.

Ось такі чинники, за версією державного телебачення Білорусі, і народили ідею обирати президента України не всім народом, а парламентом.

4 – Наприкінці минулого року постало питання про реформу влади. Націоналістична опозиція, відчуваючи ,як мінімум ,моральну підтримку ззовні, зустріла цю пропозицію у штики й кулаки. Сценарій боротьби за владу визначено.

Слухаючи державний гімн України та дивлячися на бійку депутатів Верховної Ради у залі засідань, білоруські телеглядачі, на думку телебачення, яке підпорядковане безпосередньо президентові Лукашенку, мають зрозуміти всі переваги білоруської конституційної реформи, після якої в парламенті не залишилося опозиції , не те що бійки, а просто гарячої дискусії ніхто не бачив. Білоруське телебачення прогнозує, що вже цього року Україна теж відчує переваги білоруської системи.

5 – Навесні-восени ситуація в країні може дестабілізуватися. І від здатності керівництва утримати ситуацію під контролем залежить майбутнє України. Зрештою, керівництво винне саме. Усю свою пострадянську історію Україна намагалася усидіти на двох стільцях – європейському та російському. Зараз обидва господарі меблів погрожують позбавити країну звичного інтер”єру.

Але не тільки Росія та Євросоюз погрожують Україні. Поінформувавши, що Польща відмовилася від інвестицій ” Індустріального союзу Донбасу”, який переміг у тендері на приватизацію одного з польських підприємств, Білоруське телебачення дійшло висновку:

6 – За кошт України Польща спробує вибитися у європейські лідери – якщо, зрозуміло, США будуть не проти.

Цитуючи колишнього шефа американського ЦРУ Аллена Даллеса, телебачення Білорусі заявляє, що Польща хотіла б створити санітарний кордон з заходу від Росії та грати в цьому головну роль. Проте, кажуть автори фільму, тільки Білорусь не дає можливості такий санітарний кордон створити.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG