Доступність посилання

ТОП новини
21 Вересень 2018, Київ 21:18

<font color="red">Петро Кириченко: партнер Лазаренка, жертва, друг чи член російської мафії?</font>


Джастін Кейн

Сан Франциско, 13 квітня 2004 – У понеділок у суді над колишнім прем’єр-міністром України Павлом Лазаренком уже четвертий день тривав допит головного свідка звинувачення, колишнього Лазаренкового партнера Петра Кириченка. Головні події цього дня відбулися без присутності присяжних. Захист Лазаренка далі вивчав, як виникли взаємини між Кириченком і Лазаренком.

В окремих слуханнях, що тривали більшу частину дня , третього дня перехресного допиту Кириченка адвокатами Лазаренкового захисту й четвертого дня його свідчень загалом, захист намагався подати інформацію про розслідування ФБР у справі Кириченкових зв’язків із російським організованим злочином, а також допитати Кириченка щодо звинувачень, ніби він погрожував потенційному свідкові в тій справі.

Захисники Лазаренка стверджували, що американська влада приховала була документи з управління ФБР у Сан- Франциско, які пов’язували Кириченка з контрабандою наркотиків. Контрабанду здійснювали троє членів російської мафії, названі як «Ян Нербер», «Рахімов» і «Ранчіні» (Jan Nerber, Rakhimov and Ranchini). Звинувачення ж стверджувало, що ці документи було подано вчасно і що захист «не має права виловлювати бліх». Як сказав суддя, він вирішить, чи стосуються ті документи нинішньої справи, коли вивчить їх пізніше.

У перебігу іншого слухання адвокати захисту подали низку листів електронною поштою між потенційним свідком Сергієм Вікторовичем Зайцевим і звинуваченням. Зайцев, який колись працював на Кириченка в Україні, писав, що Кириченко та його родина неодноразово погрожували вбити його й навіть попереджали, що «наймуть убивцю». Зайцев стверджував, що має інформацію про Кириченка, яка «дискредитує більше, ніж угоди з Павлом Лазаренком».

Наприкінці суддя вирішив, що американська влада сумлінно взяла Зайцева під захист і що адвокати Лазаренкового захисту не можуть запитувати Кириченка, чи погрожував він Зайцеву. Захист зможе викликати Зайцева як свідка, коли подаватиме свої матеріяли в справі пізніше в перебігу процесу.

Понеділкове ж свідчення Кириченка перед присяжними знову засвідчило, як розмита межа між вимаганням і партнерством, що ними характеризувалися його взаємини з Лазаренком. Час від часу Кириченко звертав увагу на Лазаренків уплив у дніпропетровській діловій спільноті й казав, що не мав вибору, аніж піти на домовленість із ним. Та пізніше Кириченко розповідав, що сам вирішив продовжувати такі взаємини протягом семи років і що з власної волі їздив відпочивати разом із Лазаренком та його родиною.

Кириченко сьогодні (у вівторок) свідчитиме далі. Як очікують, цей п’ятий день буде останнім днем його свідчень. А в понеділок Кириченко так пояснив свої постійно змінювані взаємини з Лазаренком: «Ось такий він друг…».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG