Доступність посилання

ТОП новини

У Сербiї триває передвиборча кампанiя, котра супроводжується жорсткою боротьбою політиків за прихильнiсть громадян. Окремi з них, на думку оглядачiв, не дотримуються норм, так би мовити, доброї поведінки.


Михайло Рамач

Белград, 26 квiтня 2004– У сербському парламентi в ХIХ столiттi був складений список слiв, яких не дозволяли вживати в дебатах. Окремi оглядачi зазначають, що й нинi не було б погано скласти такий список та певнi правила для тих, хто виступає на полiтичнiй сценi.

Томислав Николич, кандидат у президенти ультранацiоналiстичної Радикальної партiї нещодавно заявив, що йому не жаль журналiста Славка Чурувiї, котрого п’ять рокiв тому вбили так званi «ескадрони смертi». Бажаючи поправити свiй негативний iмiдж, Николич на початку кампанiї вiдвiдав белградського муфтiя й ствердив, що його партiя глибоко поважає нацiональнi меншини.

Один із лiдерiв Соцiалiстичної партiї в телевiзiйних дебатах заявив, що нестимуть вiдповiдальнiсть усi, хто видав колишнього президента Слободана Милошевича до Гааги, та що один із них, прем’єр Зоран Джинджич, поплатився за це головою. А керівник парламентської фракцiї нинiшнього голови уряду Воїслава Коштуницi у зв’язку з цим сказав: “Трагедiя не в тому, що вбили Зорана Джинджича, а в тому, що вбили прем’єра Сербiї”.

Небойша Чович, керiвник державної комiсiї в справах Косова, ствердив, що етнiчнi албанці - “дике плем’я, котре не поважає анi закон, анi порядок, а лише силу та рушницю”. А мiнiстр з питань культури Драґан Коядинович попередив, що у вiдбудовi сербського монастиря на Афонi, в якому нещодавно спалахнула пожежа, можуть брати участь лише майстри православної вiри. Сербський владика Атанасiй, начебто продовжуючи думку мiнiстра, заявив що мусульмани “смердять бараниною”.

А близька до уряду газета “Полiтика” про це пише пiд заголовком: “Повернення поганої мови” й зазначає, що йдеться про логiчний наслiдок факту, що Сербiя невпинно завертає в правий бiк. Автор робить висновок: “Нещодавно важкi, злобнi та поганi слова вбивали людей. Чи не повертаються знов такi часи?” Передвиборча кампанiя тільки розпочинається. До початку червня громадяни, очевидно, почують ще немало гарячих та дивних висловлювань.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG