Доступність посилання

ТОП новини
21 Вересень 2018, Київ 08:56

У Криму відзначили 2-гу річницю перебування при владі уряду Сергія Куницина.


Володимир Притула

Симферополь, 19 травня 2004 - В Криму відзначили 2-гу річницю перебування при владі уряду Сергія Куницина. Місцеві спостерігачі відзначили, що нинішній кримський уряд нині виглядає найбільш стабільним та успішним, але попри це, у Києві активно обговорюється питання заміни кримського прем’єра.

Днями минуло два роки роботи кримського уряду, який очолює 43-річний член НДП Сергій Куницин. 19-го травня 2002 року його вдруге було обрано головою Ради міністрів АРК. Вперше цю посаду він обіймав у 1998-2001 роках, встановивши таким чином своєрідний рекорд. Сергій Куницин розраховує, що цього разу рекорд вдасться перевершити.

На думку кримського прем’єра, головною умовою успішної діяльності уряду автономії має бути політична стабільність. І Сергію Куницину вдалося цього домогтися. Він заручився підтримкою провідних політичних сил Криму, в тому числі лідерів Меджлісу, хоч з останніми від продовжує діалог, що часом переростає у запеклу суперечку. Якщо у травні 2002-го уряд Сергія Куницина підтримав 61 депутат Верховної Ради АРК, то зараз до проурядової групи "Стабільність" входять 86 зі 100 кримських парламентарів. Причому - усі кримські татари, підтримані Меджлісом та блоком „Наша Україна” і кілька проросійських політиків. Сергій Куницин назвав це „кращим показником відсутності помилки у виборі стратегічного напрямку”.

У програмній статті, оприлюдненій у місцеві пресі, кримський прем’єр відзначив, що політична стабільність завжди має одну неспростовну перевагу: вона надає органам виконавчої влади спокійно працювати і щоденною працею доводити людям свою професійну спроможність. На його думку, сьогодні він має усі підстави, щоб сказати про те, що минулі 2 роки переконливо підтвердили це правило. На свою користь Сергій Куницин наводить цифри : за підсумками 1-го кварталу нинішнього року обсяги промислового виробництва в Криму склали 140% до минулорічного рівня. І цей показник є рекордним за всі часи існування кримської автономії. Тож, як відзначив кримський прем’єр, тепер треба домогтися, щоб макроекономічні показники зростання кримської економіки почали б позитивно впливати на покращення якості життя мешканців півострова. Сергій Куницин нагадав, що кримчани вже встигли звикнути до своєчасної виплати пенсій і зарплат працівникам бюджетної сфери і відвикнути від відімкнень електроенергії, газу і тепла. Водночас він заявив, що Крим перебуває напередодні великого курортного буму, результати якого можна буде відчути уже в найближчі 3-5 років.

Те, що населення Криму слабо відчуває соціальні наслідки політичної стабільності та економічного зростання в Криму, Сергій Куницин назвав „найбільш вразливим місцем” позицій кримського уряду. І цим не забуває користуватися ліва і проросійська опозиція, яку останнім часом намагається об’єднати лідер кримських комуністів Леонід Грач, відомий своїми зв’язками із президентською адміністрацією. Але, якщо комуністи поки що обмежуються лише критикою прем’єра, хоч і різкою, то проросійські діячі, зокрема лідери Російської громади Криму і кримського відділення партії „Російський блок”, розпочали кампанію з вимогою відставки Сергія Куницина. І хоча зараз ця пропозиція у Верховній Раді автономії навіть не ставилася, місцеві спостерігачі переконані, що за нею стоїть Віктор Медведчук, і на початку осені ситуація у кримському парламенті може різко змінитися. На підтвердження цього наводиться заява лідерів кримських об’єднаних есдеків, які повідомили про намір створити у Верховній Раді Криму власну фракцію. Тож проурядова парламентська більшість уже під загрозою, за літо вона може відчутно порідіти. Втім, більшість спостерігачів переконана, що подальша доля кримського уряду та його голови зараз найбільше залежить від позиції спікера місцевого парламенту, члена Партії регіонів Бориса Дейча. Майже так, як і 3 роки тому, коли спікером був комуніст Леонід Грач.
XS
SM
MD
LG