Доступність посилання

ТОП новини
19 Липень 2018, Київ 19:30

Польща, щойно вступивши до ЄС, уже судиться з Європейською Комісією.


Володимир Павлів

Варшава, 30 червня 2004 – На початку цього тижня представники польської держави подали позов до Європейського Суду, що в Люксембурзі, проти Європейської Комісії та проти рішень Ради Європейського Союзу. Польська влада звинувачує керівні структури Європейського Союзу, членом котрого ця країна стала щойно 1 травня цього року, у «дискримінації з огляду на державну приналежність». Таким чином Польща стала першою серед держав – нових членів ЄС, що судиться з керівними органами Союзу.

Позов польської держави проти Європейської Комісії та рішень Ради Євросоюзу стосується накладеного на Варшаву Брюселем обов’язку оподатковувати надмірні запаси сільськогосподарської продукції та несправедливого, на думку поляків, принципу виплати безпосередніх субсидій фермерам. У Варшаві розцінили як дискримінацію те, що фермери з країн – так званих старих членів ЄС отримуватимуть субсидії в повному обсязі, а фермери з нових країн-членів, серед них і Польщі, отримають тільки частину субсидій. До отримання ж повної суми безпосередніх субсидій фермерам із країн – нових членів ЄС доведеться чекати аж 9 років.

І хоч у Брюселі вже давно було відомо, що Польща збирається судитися з цього приводу, та в Європейському Суді в Люксембурзі візит польської делегації викликав певне здивування, розповідав журналістам голова польського Управління Комітету Європейської Інтеграції Ярослав П’єтрас: «Ми представились і сказали, що хочемо подати позов, що не викликало здивування, бо Європейський Суд, точніше, його Суд першої інстанції, призвичаєний до отримування позовів. Нас запитали, з якої ми країни – і це вже викликало певне здивування, що нова держава – член ЄС подає позов. Нас запитали: якою мовою? Ми відповіли: польською. Це теж викликало здивування, але нас запевнили, що там і до цього підготовані».

Оскільки позов було подано польською мовою, то й судовий процес теж повинен відбуватися по-польськи. Однак, до початку цього процесу доведеться ще почекати, оскільки в Європейському Суді розгляд справи триває приблизно півтора року.
XS
SM
MD
LG