Доступність посилання

ТОП новини

Американський часопис “Тайм” на своїй Інтернет - сторiнцi подає матерiал про секретнi переговори уряду Сербiї з генералом Ратком Младичем, котрого Мiжнародний трибунал обвинувачує в скоєннi воєнних злочинiв. Про це повiдомляють й окремi сербськi газети.


Михайло Рамач

Белград, 22 липня 2004 – Посилаючися на заяви урядовцiв, якi не бажали бути названими, газета “Блiц” стверджує, що представники влади ведуть переговори з генералом Младичем за посередництвом його родичiв та знайомих. Йому пропонують добровiльно здатися, навзамiн обiцяють, що уряд оплачуватиме кошти його захисту перед Трибуналом та надаватиме допомогу його сiм’ї. Младич, як пише газета, вiдкидає пропозицiю.

Мiнiстр закордонних справ Вук Драшкович, мiнiстр оборони Првослав Давинич та мiнiстр фiнансiв Младян Динкич посередньо ствердили, що без вогню диму не буває. Динкич нагадує, що секретнi переговори тому i є секретними, що про них повiдомляють тільки пiсля завершення. Вiн додає, що й уряд сусiдньої Хорватiї без будь-якого галасу намовив групу обвинувачених добровiльно здатися Гаазькому судовi. А Драшкович й Давинич зазначають, що влада змушена виконувати свої мiжнароднi зобов’язання.

Згiдно з опитуваннями, 60 % громадян Сербiї виступає проти видачi обвинувачених. Саме цим оглядачi пояснюють зволiкання та обережнiсть уряду й майже щоденнi попередження урядовцiв, що спiвробiтництво з Гаагою є першочерговим державним і нацiональним iнтересом. Прем’єр Коштуниця та його команда знають, що їхня полiтична доля нерозривно пов’язана з долею генерала.

Екстремiсти тим часом не вiдступають. У мiстi Нишi так званий Комiтет оборони генералiв у середу влаштував манiфестацiю на пiдтримку розшукуваних пiд гаслами “Не дамо наших генералiв” та “В Гаазi вбивають безневинних”. Голова комiтету закликав урядовцiв, щоб вони видали до Гааги своїх синiв. Отож уряд перебуває мiж двох вогнiв. А В Белградi й без них гаряче. В середу було 36 градусiв.
XS
SM
MD
LG