Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз наразі не переймається проблемами воєводинських угорців.


Василь Плоскіна

Угорщина, 14 вересня 2004 – Міністр закордонних справ Угорщини Ласло Ковач виступив у понеділок у Брюсселі на захист воєводинських угорців. 13 вересня у бельгійській столиці відбулося чергове засідання глав зовнішньо-політичних відомств країн Євросоюзу.

Промова Ласла Ковача на черговому засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС ні для кого не була несподіванкою. Більше того, навіть урядова опозиція схвально поставилася до такого кроку Ковача. Попри те, що Європейський Союз назагал не виявляє великого бажання займатися проблемами угорської меншини у Воєводині, Ласло Ковач а також низка депутатів європарламенту від Угорщини майже синхронно порушують цю тему. Напередодні Ласло Ковач сказав, що Угорщина прагне, аби це питання перейшло в категорію робочих на усіх владних рівнях об’єднаної Європи. На зустрічі зі своїми колегами в Брюсселі у понеділок Ласло Ковач заявив, що Угорщина звертає увагу ЄС на розпалювання антиугорських настроїв у Сербії а також на інші виступи на етнічному ґрунті з боку сербських націоналістів. “Наша мета – не засудження Сербії та Чорногорії, ми очікуємо, що Бєлґрад дотримуватиме права національних меншин”, - наголосив Ласло Ковач.

Угорські офіційні особи стали апелювати до ЄС у цій справі після того, як Ласло Ковач порушив дане питання в розмові з керівництвом Сербії та Чорногорії, перебуваючи в Бєлґраді на інавгурації президента цієї країни. Однак подальше обговорення викликало лише несхвальну реакцію сербської влади. Водночас деякі газети у цій країні написали, що Угорщина втручається у внутрішні справи сусідньої держави. У Воєводині мешкає понад 250-т тисяч етнічних угорців, переважно католицького віросповідування. А останніми роками до цього краю переїхало чимало сербських переселенців з Хорватії а також Боснії та Герцеґовини. Воєводинські угорці заявляють, що ці люди нерідко розпалюють міжнаціональну ворожнечу у Воєводині, зокрема, плюндрують угорські могили, ображають публічно угорців, а деколи просто лупцюють їх на вулицях Нового Саду чи деінде. Однак сербська влада вважає це перебільшенням і веде мову в основному про звичайні хуліганські витівки молоді.

Тим часом представник підкомітету з питань закордонної політики Європейської комісії Емма Удвін заявила днями, що ЄС не має наміру перетворювати цю тему на загальноєвропейську дискусію.
XS
SM
MD
LG