Доступність посилання

ТОП новини

Про випадки крадіжок з багажу пасажирів в аеропортах Америки.


Юрій Дулерайн

Нью-Йорк, 20 вересня 2004 - Адміністрація транспортної безпеки Сполучених Штатів погодилася виплатити 1,5 мільйона доларів відшкодування тисячам пасажирів авіаліній, в яких протягом останніх вісімнадцяти місяців з багажу зникали коштовні речі в аеропортах.

Перевірку в американських аеропортах посилили після нападу на Нью-Йорк і Вашингтон три роки тому, коли ісламські терористи, озброєні ножами, захопили пасажирські авіалайнери і перетворили їх на бомби. Відтак, багаж почали перевіряти не лише працівники службовці самих авіакомпаній, а й федеральні агенти, причому перевіряють усе абсолютно.

Можуть запропонувати зняти черевики, ремінець витягти зі штанів, вмикнути лаптопа, аби переконатися, що це справді комп”ютер, а не вибуховий пристрій, не дадуть вам тримати при собі нічого колючого чи гострого. Не те що ножа – манікюрних ножиць або пінцета не дозволять. А крім того, кожну валізу або рюкзак чи торбину на коліщатках, котрі ви здаєте у багаж, пропустять через рентген, а можуть і відкрити для перевірки.

За такого жосткого контрольного режиму, як вважають, навіть муха не залетить на борт авіалайнера без належної перевірки.

Ну, то муха, може й не залетить, одначе, речі з перевіреного багажу вилітають, зникають таємничим чином. Втім, таємниці тут великої нема, бо раніше якщо у вантажника липкі пальці,то він, перевозячи багаж, міг на ходу схопити що небудь з бічної кишені валізки – навмання.

Інша справа – коли багаж розкриваають і порпаються в ньому. В одного чоловіка зник костюм від Армані. Яка вже там бічна кишеня. У дописах, котрі публікують солідні газети, такі як “The New York Times i USA Today”, пасажири скаржаться, що зникають коштовні речі: комп”ютери, годинники, дизайнерський одяг , дорогоцінності, гроші. Ролф Рузвелт з Нью-Йорка пише, що він, часто літаючи у справах бізнесу, помітив, що в нього що не рейс - меншає костюмних сорочок. Дайєн Снелл з міста Сіеттл, у якої з валізки поцупили шовкову білизну, відправила обуреного листа Томові Ріджу, міністрові внутрішньої безпеки, чиї службовці перевіряють багаж.

“Пане Рідж, що ви зробили з моїми штанцями?” У Герба Елмена з багажу вкрали годинник “Ролекс”, точніше, дешеву підробку, куплену в Китаї за 2 долари. Вкрали, бо виглядав, як справжній. “Уявляю, як він спробує того “Ролекса” продати”,- сміється Елмен. Але зовсім не смішно тому ж таки міністрові Ріджу. За останні 3 місяці понад 20 службовців було звинувачено у крадіжках під час перевірки багажу у Нью-Йорку, Новому Орлеані і Форт Лодердейл, Флорида.

Тиждень тому внаслідок тривалої поліцейської операції було схоплено на гарячому чотирьох федеральних службовців, які перевіряли валізи в нью-йоркських аеропортах ім. Кеннеді та Ла Гуардіа. Уряд погодився виплатити компенсацію 15 тисячам пасажирів. Припадає десь по 100 доларів на особу. Але проблема залишається.
XS
SM
MD
LG