Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2018, Київ 14:16

Чи була таємна угода між ІСД та LNM?


Володимир Павлів

Варшава, 18 жовтня 2004 - У Польщі набирає обертів черговий скандал навколо приватизації металургійного заводу у місті Гута Ченстохова, одним з учасників якого є “Індустріальний Союз Донбасу”. У понеділок газета “Жечпосполіта” написала з посиланням на таємні документи польських спец-служб, що ІСД нелегально домовився зі своїм головним конкурентом – індійсько-британським концерном LNM – про поділ сфер впливів у Польщі та в Україні. Представники ІСД у Польщі повідомлення “Жечпосполітої” заперечують.

Місяць тому польські спец-служби затримали відомого у Польщі лобіста Марека Дохналя, котрий, начебто дав хабаря відомому політикові. Зараз триває слідство, в ході якого , як пише “Жечпосполіта”, з”явилася інформація, що затриманий лобіст був теж посередником між “Індустріальним Союзом Донбасу” та концерном “LNM”, які є головними конкурентами у справі приватизації польського металургійного заводу, знаного як “Гута Ченстохова”.

Нагадаймо, що весною “LNM” формально виграв конкурс на приватизацію Гути Ченстохова, але оскільки відбулося це в сумнівних обставинах, то результати конкурсу було скасовано, а приватизацію заводу заморожено. Саме зараз мав розпочатися другий підхід до приватизації Гути Ченстохова. “Жечпосполіта” пише, що польським спец-службам вдалося встановити, що 10 серпня у Лондоні представники “ІСД” підписали таємну угоду з Мареком Дохналем, котрий представляв інтереси концерну “LNM”.

Згідно з цією угодою, “LNM” мав поступитися “ІСД” у справі приватизації Гути Ченстохової, натомість донеччани мали б дати можливість індійсько-британському концернові приватизувати сталеливарний завод у Кривому Розі. За даними польської газети, за посередництво у цій справі польський лобіст мав отримати 10 млн доларів. Однак, представники і “ІСД”, і “LNM” заперечують, що така угода мала місце.

Представник “ІСД” Костянтин Литвинов вважає, що ця газетна публікація свідчить тільки про те, що певні сили в Польщі хочуть перешкодити приватизації Гути Ченстохової донецьким бізнесом так само, як зробили це півроку тому.

Говорить Костянтин Литвинов: “Я скажу дуже-дуже просто: як тільки щось почало виходити на просту дорогу, як щось почало набирати рис транспарентних і можна було сподіватися на скоре закінчення, знову появляються якісь таємні нотатки, яких ніхто не бачив, тобто історія повторюється”.

Костянтин Литвинов говорить також, що час з»яви цієї публікації є зовсім не випадковим, адже цього тижня “ІСД” має отримати від польського міністерства держмайна офіційну пропозицію вдруге подати свою комерційну заяву щодо приватизації Гути Ченстохової.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG