Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 11:45

Неурядові організації заявляють про масові порушення під час виборчої кампанії.


Марина Пирожук

Київ, 18 жовтня 2004 - Коалiцiя громадських органiзацiй "Свобода вибору" заявляє, що при складанні списків виборців відбулися численні порушення. Про це сьогодні у Києві заявили представники коаліції, презентуючи результати проекту "Громадський монiторинг спискiв виборцiв на виборах президента України”. Про масові порушення передвиборчої кампанії говорить ще одна громадська організація- Комітет виборців України.

За даними представників “Свободи вибору” основними порушеннями під час перевірки списків виборців є помилки в написаннi ініціалів виборців, року народження, місця проживання, включення в списки "мертвих душ” , а також подвійне внесення у списки окремих виборцiв.

Моніторинг також зафіксував невключення виборцiв у виборчi списки. Така ситуація, за даними “свободи вибору” панує на кожній без винятку виборчій дільниці.

Керівник проекту Марія Ткачук каже, що подiбнi порушення можуть призвести до фальсифiкацiї результатiв виборiв до 10%.

Спостереження “Свободи вибору” потверджують у Комітеті виборців України. Представник цієї організації Олександр Черненко констатує, що готовність дільниць до голосування є наразі критичною, а стан з формуванням списків виборців він називає жахливим.

Олександр Черненко: “За нашими оцінками ситуація, яка склалася з готовністю дільниць до процесу голосування є критичною. За нашими оцінками близько третини комісій зараз не працюють у повній відповідності норм чинного законодавства.

Найжахливіша ситуація з списками виборців. Ми проводили цей моніторинг. Ми бачимо, що середня кількість неточності в цих списках досягає 15-20%, а на окремих дільницях вона сягає 30%. Це здебільшого технічні опечатки, але які можуть стати приводом для того, що виборцям не дадуть бюлетень. Це присутність великої кількості так званих мертвих душ, а також вони включені до списків тих осіб, які мають право голосу на цих дільницях”.


Про наявність у списках так званих мертвих душ повідомляв і штаб “Нашої України”. За даними команди Ющенка, лише у Харкові в 171-му виборчому окрузі в списках виборцiв виявлено понад 17 тисяч людей, якi вже померли. Опозиція заявляє, що в разі причетності до цього посадових осіб дільничної комісії, штаб Ющенка ініціюватиме повну зміну керівництва дільничних комісій.

Представник Ющенка у ЦВК Юрій Ключковський стверджує, що у такого роду фальсифікаціях зацікавлений виключно кандидат від влади.

Юрій Ключковський: “Фальшування списків виборців є виключно в інтересах фальшування виборів на користь кандидата Віктора Януковича. Це очевидна річ і саме з цим намагаємося ми сьогодні боротися, з тим, щоб забезпечити реальне право кожного громадянина проголосувати”.

Тим часом наближений до команди Януковича політолог Кость Бондаренко вважає, що скористатися можливістю сфальсифікувати результати виборів через дільничні комісії можуть Янукович так і Ющенко.

Кость Бондаренко: “В нас вже склалася така традиція, коли кожні вибори після 1994 року фальсифікуються, коли тією чи іншою мірою можуть підвищувати рейтинг кандидата вже безпосередньо на виборчих дільницях від 3 до 10%.

Я думаю, що в даному випадку обидва кандидати мають достатньо можливостей для того, щоб скористатися своїми ресурсами, своїм впливом на виборчі комісії і мають можливість фальсифікувати вибори”.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG