Доступність посилання

ТОП новини

ЯНУКОВИЧ МОЖЕ ВІДМОВИТИСЯ ВІД БОРОТЬБИ ЗА ПОСТ ПРЕЗИДЕНТА – РОСІЙСЬКІ СМІ З ПОСИЛАННЯМ НА ДЖЕРЕЛО В АДМІНІСТРАЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА РОСІЇ.


У першій половині дня у понеділок, 8 листопада 2004 року, прем''єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ може зробити заяву про відмову від продовження боротьби за пост Президента країни. Про це повідомило РБК джерело, близьке до адміністрації Президента РФ.

За інформацією джерела, В.ЯНУКОВИЧ може заявити, що відмовляється від президентських амбіцій в ім''я запобігання розколу країни, і закликати до аналогічного кроку свого суперника Віктора ЮЩЕНКА. В результаті, в другий тур виборів вийдуть В.ЮЩЕНКО (який, імовірно, не наслідує приклад В.ЯНУКОВИЧА) і лідер українських соціалістів Олександр МОРОЗ, який посів у першому турі виборів третє місце.

На думку експертів, О.МОРОЗ має більше шансів перемогти В.ЮЩЕНКА, ніж В.ЯНУКОВИЧ. Лідер Соціалістичної партії України не має кримінального минулого, користується хорошою репутацією і підтримкою в різних шарах еліт, зазначає РБК.

За О.МОРОЗА, ймовірно, проголосують не лише Схід і Південь України, а й регіони центральної частини країни, що підтримали в першому турі виборів В.ЮЩЕНКА: Вінницька, Черкаська, Київська, Житомирська і Кіровоградська області. До О.МОРОЗА перейдуть 9/10 електорату В.ЯНУКОВИЧА, а також лівий електорат (від 12% до 15% виборців), який ні за яких обставин не підтримає на виборах В.ЯНУКОВИЧА як офіційного представника влади і "наступника" нинішнього українського Президента Леоніда КУЧМИ.

Експерти відзначають, що важливим є і мовний чинник: А.МОРОЗ говорить українською не гірше, нiж В.ЮЩЕНКО і "значно краще" за В.ЯНУКОВИЧА, а тому зможе провести телевізійні дебати з суперником державною мовою України.

Таким чином, за прогнозами експертів, за наявності достатньої інформаційної та адміністративної підтримки О.МОРОЗ може одержати в другому турі виборів Президента України 46-49% голосів, тоді як Віктор ЮЩЕНКО – 38-40%.

За інформацією джерела РБК, зараз інтенсивні переговори про зняття кандидатури В.ЯНУКОВИЧА на користь О.МОРОЗА ведуться в колах, близьких до адміністрацій президентів України і Росії.

Нагадаємо, що другий тур виборів Президента України відбудеться 21 листопада.

УНІАН

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG