Доступність посилання

ТОП новини

Економіка Івано-Франківщини зазнає втрат від кризи.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 9 грудня 2004 - Порівняно з іншими реґіонами України економіка Івано-Франківщини, незважаючи на суспільно-політичну ситуацію в державі, залишається однією з найстабільніших. Однак господарство Прикарпаття напередодні президентських виборів та новорічно-різдвяних свят починає зазнавати серйозних втрат у різних сферах промислового виробництва, підприємництва та сільського господарства. Про це заявили керівники Комітету національного порятунку в області.

Івано-Франківська область, незважаючи на стабільність місцевої економіки, вже найближчим часом буде охоплена тими ж процесами, які переживає економіка всієї держави. На цьому наголосив заступник мера Івано-Франківська, один з керівників обласного Комітету національного порятунку Олег Синютка:

“Якщо б я сказав, що зараз немає кризи в економіці, то, напевно, усі б дуже голосно сміялися”.

Комітет національного порятунку разом з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування вже збирав місцевих бізнесменів на спеціальну нараду, під час якої обговорювались шляхи мінімалізації шкоди, якої завдає економічна криза. Однак, за словами Олега Синютки, такі переговори не завжди приносять результат:

“Скажу по Івано-Франківську. Два наші найбільші виробники – це м”ясокомбінат та птахокомбінат зараз у два рази скоротили об”єми виробництва порівняно з минулим роком. Це дуже серйозно для бюджету. Ми минулого тижня збирались із керівниками підприємств, і вони серйозно подумують про те, чи їм не спинити виробництво, тому що ніякий бізнесмен не працюватиме собі на збиток”.

Така позиція керівників державних та приватних підприємств зумовлена тим, що вони чітко фіксують системність, з якою держава порушує свої зобов”зання перед ними. Позиція обласного Комітету національного порятунку зараз полягає в тому, що підприємців закликають у будь-якому випадку не затримувати податкові відрахування до місцевого бюджету і, незважаючи ні на що, виплачувати людям заробітну плату.

Серйозне занепокоєння на Прикарпатті викликає також масове зростання невиплат за комунальні послуги. Сума боргу перед комунальниками збільшується. І зараз керівники комунальних служб, передовсім міста Івано-Франківська, ведуть переговори в столиці щодо постачання електроенергії та газу в кредит. В іншому випадку розпочнуться відімкнення. Івано-франківський обласний комітет національного порятунку водночас наголосив, що місцева влада робить усе можливе, щоб реґіональна економіка не входила в системну кризу. На місцевому рівні чудово розуміють, що необхідно дочекатися зміни влади, яка настане з обранням президента, і тоді продовжувати працювати в стабільному режимі.
XS
SM
MD
LG