Доступність посилання

ТОП новини

Чому Литва зацікавлена у вступі Туреччини до ЄС.


Альгімантас Літвінас

Вільнюс, 17 грудня 2004 — У четвер президент Литви В.Адамкус і прем’єр-міністр А.Бразаускас перебували у Брюсселі, де йшлося про членство Туреччини в Європейському Союзі. Міністр закордонних справ Литви Вальоніс вже раніше позитивно висловився за приєднання Туреччини до ЄС. Хоча для більшості громадян Литви не дуже зрозуміло, яка Литві користь з цього. На думку глави парламенту Артураса Паулаускаса, рекомендація Європейської комісії приступити до переговорів з Туреччиною є справедливим рішенням, тому що Туреччина, прагнучи вступити до ЄС, вже зробила чимало кроків у бік демократії.

“В рапорті Комісії сказано, що Туреччина ще багато має зробити. Мабуть, термін вступу сьогодні ще не окреслюється, він може тривати й десятиліття”.

Та ще не зрозуміло, за словами спікера Сейму Литви, чим визначений термін вступу закінчиться, бо у висновку Європейської Комісії ще дуже багато докорів на адресу Туреччини.

Якщо ж дивитися з литовського погляду, то можна знайти і плюси, і мінуси. “Адже ми сьогодні зацікавлені в тому, щоб Туреччина приєдналася й прийняла цінності, закони Європейського Союзу, які зобов''язуватимуть її поводитися зовсім інакше. Для нас є прийнятним, щоб демократія та іслам, які, як здавалося багато століть, є несумісними, спробували знайти спільну мову та поєднання декотрих цінностей”.

За словами глави Сейму Паулаускаса, це гарантуватиме і безпеку, і розвиток демократії, а термін, впродовж якого Туреччина намагатиметься вступити в ЄС, має покращити загальну ситуацію в світі.
XS
SM
MD
LG