Доступність посилання

ТОП новини

40 угорських військовослужбовців готуються виїхати до Іраку


Василь Плоскіна

Угорщина, 4 січня 2005 року – 40 угорських солдат відправляться літаком до Іраку цього тижня. Згідно з планом виводу угорського миротворчого контингенту, вони завантажать понад 100 одиниць військової техніки на один британський корабель у Кувейті.

Бригадний генерал Андраш Гаврил, офіцер генерального штабу збройних сил Угорщини, розповів у понеділок про заплановану на 5 січня поїздку 40 угорських військовослужбовців до Іраку. Раніше ми вже повідомляли про те, що основний особовий склад угорського миротворчого контингенту з 300 осіб було виведено з Іраку напередодні католицького Різдва. Солдати повернулися на батьківщину кількома літаками. Постанову про вивід угорських миротворців з Іраку ухвалили Державні Збори Угорської Республіки (парламент) у листопаді минулого року на вимогу урядової опозиції.

Проте виведення миротворчого батальйону з такого неблизького регіону, як Західна Азія, до того ж з наявною військовою технікою, - вельми тривалий процес. Керівники операції з генштабу сухопутних сил угорської армії розділили її на кілька етапів, повідомив бригадний генерал Андраш Гаврил. Спочатку з Іраку додому перевезли особовий склад миротворчого батальйону.

Ця частина плану зайняла майже тиждень. Але перед тим угорські солдати здійснили складний 500-кілометровий перехід з Іраку до Кувейту на штатній військовій техніці - причому в умовах, коли терористи підвищили свою активність на території Іраку перед парламентськими виборами в цій країні. Тому угорські миротворці здійснювали цей багатокілометровий марш у супроводі посиленого конвою, наданого союзниками по військовій коаліції в Іраку.

Завдання підрозділу з 40 угорських солдатів, які днями вилетять на одну з союзницьких баз, буде простішим, сказав генерал Гаврил. Вони мають перегнати приблизно 100 одиниць штатної військової техніки з території бази до морського порту в Кувейті і завантажити автомобілі разом з усім військовим спорядженням на один з британських кораблів. Судно відвезе цей спецвантаж у Словенію.

Морська дорога займе приблизно три тижні. При цьому на кораблі залишиться тільки невелика охорона з кількох осіб. Решта угорських військовослужбовців повернеться літаком додому, повідомив заступник головнокомандувача сухопутними силами угорської армії бригадний генерал Андраш Гаврил.
XS
SM
MD
LG