Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську політична рада партій коаліції “Сила Народу” і Соціалістичної партії України розірвала угоду про співпрацю з новопризначеним головою обласної державної адміністрації Сергієм Касьяновим.


Геннадій Сахаров

Пікет
Дніпропетровськ, 15 лютого 2005 - Політична рада партій блоку “Сила народу” і Соціалістичної партії була утворена у Дніпропетровську 11-го лютого згідно з інструктивним листом Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко і Олександра Мороза з метою контролю над призначеннями посадовців у структурах виконавчої влади. Після низки консультацій політичної ради з призначеним 4-го лютого головою Дніпропетровскої облдержадміністрації Сергієм Касьяовим була ухвалена угода, згідно з якою політична рада отримувала право на дві третини подань на посади у адміністративних органах області. Усі кандидатури згідно з цією угодою мали затверджуватися на посадах шляхом консенсусу членів політичної ради і голови обладміністрації. 14-го лютого з приводу підписання цієї угоди політичною радою і Сергієм Касьяновим була проведена спільна пресконференція. На пресконференції сторони угоди заявили про намір спільно розглядати подання на посади службовців обласної і районних адміністрацій.

Пікет
Проте вже 15-го лютого угода була розірвана. Цьому передували призначення, зроблені Сергієм Касьяновим без консультацій з політичною радою. Прес-конференції політичної ради передував пікет біля будинку облдержадміністрації, проведений міською організацією Конгресу Українських Націоналістів, Молодіжною партією, партією “Громадський контроль” і громадською кампанією “Пора” та членами партій блоку “Сила Народу” з районів області. Кількість пікетників становила близько сотні осіб. Як стверджували і організатори пікету і члени політичної ради, проведення пікету з політичною радою не узгоджувалося. Пікет відбувся під прапорами “Пори”, Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина” і Української Народної партії. Обласні проводи “Батьківщини” і УНП нічого не знали про проведення пікету. Пікетники висловили недовіру голові обласної ради Миколі Швецю і зажадали негайної відставки Сергія Касьянова.

Юрій Береза
Говорить голова міської організації Конгресу Українських Націоналістів Юрій Береза, котрий вийшов з політичної ради на знак протесту проти створення за ініциативою Сергія Касьянова переговорної групи: “Я вийшов з політичної ради і з складу переговорного комітету у зв’язку з тим, що з боку облдержадміністрації були призначені троє людей з облдержадміністрації, троє людей з облради і троє людей від нашої політради. Шестеро людей, котрі беруть участь у переговорному процесі, вони всі сиділи у президії депутатів коли була підтримка відокремлення і створення ПІСУАРа. Хіба це не сором? Про що ми можемо з ними розмовляти?” Юрій Береза сказав, що 16-го лютого біля обладміністрації має бути встановлене наметове містечко.

Дещо пізніше обласною політичною радою була проведена пресконференція, на якій були оприлюднені заява про вихід політичної ради з переговорного процесу і лист політичної ради до Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко і Олександра Мороза. У листі сказано, що Сергій Касьянов одразу ж після підписання угоди з політичною радою угоду порушив. Представлені Касьяновим заступники голови обладміністрації були призначені без обговорення їхніх кандидатур з політрадою. Політрада висловила недовіру Сергію Касьянову і звернулася до Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко і Олександра Мороза з проханням вирішити відповідним чином кадрове питання щодо керівництва Дніпропетровської області. Слід розуміти, звільнити Касьянова з посади і призначити іншого керівника обладміністрації. Наголошено, що політрада не претендує на висунення певної кандидатури голови адміністрації, вважаючи це прерогативою президента.

Андрій Денисенко
На пресконференції голова міської організації партії “Наша Україна” Андрій Денисенко, маючи на увазі неузгоджені з політрадою призначення на посади заступників голови членів команд колишніх голів обладміністрації Миколи Швеця та Павла Лазаренка і людей, котрі заплямували себе підтримкою сепаратистів, сказав: “Ми вважаємо, що суперечливі призначення Касьянова компрометують президента, уряд і є такими, що можуть сприяти посиленню політичної і соціальної напруги у регіоні. Висловлюючи недовіру пану Касьянову, ми просимо президента врахувати нашу думку при вирішенні питання про керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації.”

Відтак, угода про співпрацю між політичною радою партій коаліції “Сила Народу” і Соціалістичної партії та головою облдержадміністрації Сергієм Касьяновим проіснувала два дні. Замість співпраці сьогодні маємо протистояння і категоричне несприйняття Касьянова як голови обласної адміністрації. 16-го лютого політичні партії виходять на пікетування облдержадміністрації.
XS
SM
MD
LG