Доступність посилання

ТОП новини

Мiжнародний трибунал з воєнних злочинiв вимагає вiд Белграда видати до кiнця березня генерала Ратка Младича, колишнього командувача Збройних сил боснiйських сербiв. Цими днями виявилося, що колишнiй особистий охоронець Младича став офiцером армiї Сербiї i Чорногорiї.


Михайло Рамач

Белград, 18 лютого 2005 – На службi в Гвардiйськiй бригадi в Белградi перебуває капiтан Бранислав Пухало, котрий свого часу був особистим охоронцем генерала Младича. Про це нещодавно повiдомив белградський телеканал «Б 92». Мiнiстерство оборони вiдразу спростувало повiдомлення. Та коли на телебаченні оприлюднили вже неспростовні докази, Міністерство уточнило, що такий офiцер у столицi є, але не в гвардiї. Вiн, за офiцiйним повідомленням, працює в допомiжнiй вiйськовiй частинi, завданням якої є постачання для Мiноборони та Генштабу.

Комiтет з питань оборони парламенту Сербiї i Чорногорiї звернувся до Мiноборони з вимогою пояснити, коли та за яких умов капiтана Пухала влаштували на роботу у Збройних силах. Адже вiн був офiцером армiї iншої держави й упродовж кiлькох рокiв був охоронцем генерала, обвинуваченого в скоєннi воєнних злочинiв. Окремi сербськi оглядачi припускають, що капiтан належить до кола осiб, котрi допомагають Младичу переховуватися в Сербiї.

Капiтан Пухало, про iснування котрого Мiноборони донедавна нiбито не знало, заявив, що його направили до Боснiї i Герцеговини на самому початку вiйни в країнi, і вiн перебував там п’ять рокiв. А щодо генерала Младича, то вiн його, як каже, не бачив кiлька рокiв.

Мiноборони наразi мало б вiдповiсти на кiлька неприємних запитань. По-перше, котра iнституцiя направляла пiдроздiли регулярної армiї до сусiдньої країни в час, коли офiцiйний Белград стверджував, що там точиться громадянська вiйна. По-друге, скiльки офiцерiв, якi воювали на територiї сусiднiх країн, перебувають на вiдповiдальних посадах у Сербiї. По-третє, які вiйськовi структури захищали генерала Младича та iнших розшукуваних?

Тим часом, урядовцi й далі заявляють, що в них немає даних щодо місцезнаходження Младича.
XS
SM
MD
LG