Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 12:09

Віктор Ющенко дякував українцям у США і пропонував їм роботу в Україні.


Сергій Куделя


Вашингтон, 7 квітня 2005 р - Останні години свого перебування у Сполучених Штатах президент України Віктор Ющенко провів у неформальних зустрічах із місцевими українцями біля пам”ятника Тарасу Шевченкові та під час вечірнього бенкету на його честь, організованого вашингтонською діаспорою. Ющенко сказав, що хоче повернути до України усі 7 мільйонів українців, котрі виїхали на заробітки за кордон за останні роки, закликав діаспору до єдності та попросив її присвятити наступні два роки праці задля української держави.

Близько тисячі українців, які помаранчевим морем заповнили усю площу навпроти пам’ятника Шевченку у Вашингтоні, побачили українського президента у самій сорочці та в супроводі Володимира Кличка. Ющенко згадав, як, перебуваючи у Вашингтоні 14 років тому, він побачив на цій площі лише кількох чорношкірих. За його словами, вони доглядали за пам’ятником, хоча і не читали жодного рядка шевченкових поезій. Їм було достатньо, що ця людина боролися проти рабства.

Такою ж боротьбою за свободу Ющенко назвав і останню президентську кампанію. Він згадав про свою матір та про багатьох інших українських матерів, які, за словами президента, не витримували знущань над своїми дітьми кланом Суркіса-Медведчука-Кучми-Януковича. Ющенко пообіцяв, що українська влада більше не буде принижувати своїх громадян, і закликав усіх присутніх повертатися на Батьківщину.

Під час прийняття, організованого Національним демократичним Інститутом та Міжнародним республіканським інститутом, Віктора Ющенка представляв інший революційний лідер – колишній президент Чехії Вацлав Гавел. А присутній на прийнятті сенатор Джон МакКейн побажав усім все ще авторитарним державам мати лідера, такого, як Ющенко, який здатний надихнути народ до мирного спротиву. Як розповів український президент вже під час бенкету на його честь, українська революція сягнула навіть техаського ранчо Джорджа Буша. Продовжує Віктор Ющенко:

“Мені президент Буш розповідав, які в нього були контакти з Майданом. Розказує, приїхав він у Техас на своє ранчо у маленькому містечку, зайшов у маленький ресторан, щось там прикупив. У моєму селі, каже, навіть світлофорів немає. Виходжу з ресторану, і тут, каже, мене зустрічають осіб з п’ятдесят - в помаранчевих стрічках і з плакатами про чесні вибори в Україні”.

Як зазначив Ющенко, він високо цінує підтримку українців у цілому світі і хоче засвідчити їм, що у них тепер є Вітчизна, яка починає про них турбуватися.

“У бюджеті цього року ми вперше запланували декілька десятків мільйонів доларів для фінансування української діаспори. Я не думаю, що з цих грошей багато перепаде діаспорі у США. Але переконаний, що наших братів і сестер, наприклад, у Придністров’ї, підтримати треба. Там немає жодної української школи, а проживає 52 тисячі громадян України. Туди ніхто не приїжджає – ні з політиків, ні з митців”.

Водночас він закликав усіх присутніх не припиняти і своєї допомоги Україні:

“Я закликаю кожного з вас – присвятіть наступні два роки Україні. Чим можете і як можете”.

Думку президента продвжила і перша леді України Катерина Чумаченко:

“Ви нам усі потрібні. Нам потрібні усі: митці, політологи, лікарі, правники – нам потрібно, щоб ви усі повернулися і почали ділитися своїми знаннями. Усе, чого ви навчилися в Америці, тепер привезіть в Україну. Ми радо на вас чекаємо”.

Підсумовуючи візит до США, Ктаерина Чумаченко сказала:

“Я пам’ятаю часи, коли ми приходили до Конгресу США чи Державному департаменту і розповідали про Україну. І ніхто не розумів, про що ми говоримо. А тепер я просто неймвірно вражена тією підтримкою, яку ми отримали від американського народу, від офіційної влади та американських ЗМІ”.

На завершення вечірнього бенкету Віктор Ющенко підняв тост за неньку, яку не обирають – за Україну.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG