Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 18:32

У Белградi вчора перебували члени мiжнародної Контактної групи, сформованої наприкiнцi дев’ностих рокiв для врегулювання кризи в Косовi. З керiвниками Сербiї та державного об’єднання Сербiя i Чорногорiя вони обговорювали можливостi для початку переговорiв про остаточний статус автономії.


Михайло Рамач

Белград, 12 квiтня 2005 – У складi Контактної групи є Сполученi Штати Америки, Росiя, Нiмеччина, Францiя, Великобританiя, Iталiя та представник Європейського союзу. На початку 1999 року Група вклала чимало зусиль для призупинення бойових дiй мiж албанськими повстанцями та сербськими силами. Оскiльки посередництво завершилося безрезультатно, розпочалась повiтряна кампанія НАТО проти Сербiї.

Згодом дiяльнiсть Контактної групи зосередили на врегулювання остаточного статусу провiнцiї. Вона визначила вiсiм полiтичних та економiчних стандартiв, реалiзацiєю котрих Рада безпеки Органiзацiї Об’єднаних Нацiй обумовлює початок переговорiв про остаточний статус Косова. Рада безпеки мала б у червнi обговорювати, якою мiрою цi стандарти досягненi. Отож Контактна група наразi бажає ознайомитися з офiцiйною позицiєю Белграда.

Керiвники Сербiї та державного об’єднання з делегацiєю Контактної групи зустрiлися колективно. Вони таким чином продемонстрували, що мiж окремими державними органами та iнституцiями немає жодних розбіжностей, коли йдеться про Косово. Це, зокрема, стосується твердження, що в провiнцiї не реалiзовані стандарти щодо прав людини, свободи пересування та повернення бiженцiв. На думку Белграда, мiжнародна адмiнiстрацiя в Приштинi та крайовi органи влади неспроможнi гарантувати безпеку сербськiй меншинi в Косовi.

Сербська преса зазначає, що переговори про остаточний статус провiнцiї розпочнуться через кiлька мiсяцiв, незважаючи на невдоволення офiцiйного Белграда. Оглядачi уточнюють, що Косово бiльше не повернеться до складу Сербії, навiть якщо найближчим часом не стане незалежним. Вони припускають, що край ще довго залишатиметься пiд протекторатом мiжнародного спiвтовариства.

Сьогоднi i завтра делегацiя Контактної групи перебуватиме в Приштинi.
XS
SM
MD
LG