Доступність посилання

ТОП новини

За часів правління Руслана Боделана в Одесі продавали рекреаційні землі...


Петро Каландирець

Одеса, 13 квітня 2005 - Як повідомили кореспонденту радіо „Свобода” у Центрі громадських зв’язків Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, з початку року співробітниками Одеської міліції виявлені вже понад 30 фактів порушень земельного законодавства. Зокрема, мова йде про факти незаконної передачі в оренду або продажу земельних ділянок на території ряду санаторіїв, баз відпочинку, паркових зон, розташованих в курортно-рекреаційній зоні м.Одеси та області.

Внаслідок проведення перевірок правоохоронцями встановлено, що посадові особи деяких комерційних структур, державних установ та контролюючих органів, використовуючи власне службове становище, незаконно ухвалювали рішення про передачу у приватну власність землі, яка належить державі.

За попередніми підрахунками, внаслідок незаконної передачі в оренду або продажу земельних ділянок рекреаційного та оздоровчого призначення в Одеському регіоні, державі спричинені збитки у розмірі майже 125 млн. гривень. Тільки за останні 2 тижні порушені 11 кримінальних справ.

Будівництво у рекреаційній зоні Одеси
Зокрема, виявлений факт незаконного заволодіння майном Державної судноплавної компанії “Чорноморське морське пароплавство” (ДСК ЧМП).

„З метою заволодіння частиною земельної ділянки на території міжрейсової бази відпочинку моряків закордонного плавання посадові особи товариства з обмеженою відповідальністю “Алькор” надали до Одеської міської Ради неправдивий лист від імені ДСК ЧМП про надання погодження щодо вилучення частини земельної ділянки площею 5,3 гектари. Одеська міська Рада ухвалила відповідне необґрунтоване рішення. На замовлення товариства „Алькор”, з метою подальшого викупу, була здійснена оцінка вартості „незаконно отриманої земельної ділянки, розташованої в курортній зоні Одеси, за заниженими ставками – майже 5 млн.грн”. При продажу на вторинному ринку цієї земельної ділянки, її мінімальна вартість - 100 млн.грн”.

Прокуратурою порушена кримінальна справа.

Нині співробітники обласного управління державної служби з боротьби з економічною злочинністю спільно з прокуратурою Одеської області застосовують невідкладні заходи щодо повернення вилученої земельної ділянки у власність держави.

У повідомленні Центру громадських зв’язків УМВС в Одеській області йдеться і про „факти зловживання службовим становищем посадовими особами санаторного підприємства “Росія”, розташованого на землях рекреаційно-курортної зони м.Одеси. Від 2000 до 2005 років санаторним підприємством “Росія” не сплачувалась оренда за земельну ділянку, на якій розташоване згадане підприємство, внаслідок чого державі завдано збитків через ненадходження платежів до бюджету на суму понад 200 тис.грн”.

Будівництво у рекреаційній зоні Одеси
Крім цього, керівництвом СП “Росія” (санаторій для дітей із чорнобильських сімей) фактично був переданий в оренду комерційним структурам. Під виглядом будівництва гуртожитку для малосімейних працівників підприємства на території санаторію побудовано житловий будинок, який у подальшому незаконно приватизований і розпроданий фізичним особам.

За фактом зловживання службовим становищем посадовими особами санаторного підприємства “Росія” порушена карна справа.

Серед організаторів незаконного продажу рекреаційних земель санаторіїв в Одесі називають і посадових осіб федерації профспілок України за товариства „Укрпрофздравниця”. Лікувальні корпуси та інші будівлі санаторіїв дрібними частками були розпродані приватним особам, які їх демонтували та побудували житлові будинки. Державі завдані збитки на суму понад 22 млн. грн. Голова Партії захисників Вітчизни, народний депутат України Юрій Кармазин не виключає, що „колишній міський голова Одеси Руслан Боделан може опинитися на лаві підсудних, зокрема, і за розпродаж рекреаційних земель”.

Народний депутат України Юрій Кармазін
Юрій Кармазин: „Всі закривають очі на те, що продані землі мали рекреаційний статус. Це в місті Одесі. Але, не кращою є ситуація в Одеській області. Зокрема і нині землі сільськогосподарського призначення поруч з Іллічівськом морським рибним портом продають іноземцям – росіянам. Робиться це без відповідного рішення Верховної Ради. Я ініціював питання про розслідування. І нині я переконаний, що неупереджені погляди на ці питання безумовно приведуть Руслана Боделана на лаву підсудних. І не лише його, бо йому сприяли, зокрема, і колишні керівники правоохоронних органів”.

Голова Партії захисників Вітчизни Юрій Кармазин не погодився з нещодавніми заявами керівників Партії регіонів в Одесі про те, що порушені кримінальні справи є проявою „переслідування за політичні переконання”. Нині порушена і кримінальна справа за фактом неналежного виконання своїх обов’язків посадовими особами Одеського міського Управління земельних ресурсів за часів, коли міським головою був саме Руслан Боделан.

Внаслідок „неналежного виконання своїх посадових обов’язків, порушуючи чинне законодавство, вони не розглянули питання про надання комунальним підприємствам міста Одеси земельних ділянок (морських пляжів, спусків та територій, що межують з ними) для забезпечення на них благоустрою і організації обслуговування населення”. За даними місцевих правоохоронних органів, „державі завдані збитки внаслідок ненадходження до міського бюджету платежів на суму понад 550 тис.грн”.
XS
SM
MD
LG