Доступність посилання

ТОП новини

Німці в Одесі турбуватимуться і про потреби пологових будинків...


Петро Каландирець

Одеса, 20 травня 2005 року – Німецький гуманітарний конвой „Льодова квітка” надаватиме допомогу пологовим будинкам Одеси. Про це заявила під час зустрічі із заступником Одеського міського голови Ларисою Лосюк керівник делегації представників конвою доктор Марія – Луіз Верспохль.

Лариса Лосюк подякувала гостям з Німеччини за зацікавлення до потреб лікувальних закладів міста. За її словами, міська влада продуктивно займається реалізацією комплексних цільових програм присвячених безпечному материнству, профілактиці поширення туберкульозу, СНІДу, підтримці хворих на цукровий діабет.

“Це близько 20 програм. Для їх успішної реалізації необхідні близько 98 мільйонів гривень. Але, нажаль у міському бюджеті така сума не передбачена. Згадані цільові програми профінансовані приблизно на 15 відсотків. Незважаючи на проблеми з фінансуванням міських потреб галузі охорони здоров’я – особливих незручностей одесити не відчувають. На щастя, у нашому місті працюють висококваліфіковані фахівці. За рахунок їхньої самовідданої праці ми можемо робити набагато більше ніж це дозволяє обмежене фінансування”, - зазначила заступник Одеського міського голови Лариса Лосюк.

Присутня на зустрічі керівник міського управління охорони здоров’я Олена Якименко повідомила, що співпраця лікарняних закладів Одеси з німецькими гуманітарними організаціями Німеччини є традиційною. Лікарі з Одеси неодноразово проходили стажування у німецьких закладах охорони здоров’я. Протягом двох років триває і співпраця зі шпиталем „Шаріте” у Берлині для підготовки кадрів. Кілька разів в Одесі були фахівці цього шпиталю і перевіряли знання одеських лікарів, зокрема, щодо володіння ними німецької мови. Одесити, під час відвідин Берліну, цікавилися організацією харчування, всіх допоміжних служб місцевих лікарняних закладів.

Управління охорони здоров’я Одеського міськвиконкому вже протягом року працює над проектом присвяченим організації пральні для медичних закладів на прикладі досвіду колег з Німеччини.

І цього разу гуманітарна допомога конвою „Льодова квітка” мала цільовий характер. Необхідне обладнання (апаратуру для дихання, моніторингового обстеження дитини і матері) привезли для пологових будинків Одеси.

Представники міської влади висловили надію на продовження співпраці і подальше надходження гуманітарної допомоги від німецьких друзів.
XS
SM
MD
LG