Доступність посилання

ТОП новини

На судові засідання зі зброєю.


Василь Плоскіна

Угорщина, 3 червня 2005 – Цілі детективні історії можна почути від охоронців, зайнятих під час засідань у судах Угорщини. Статистика свідчить, що лише минулого року охорона вилучила у свідків, викликаних у суд, понад 18 тис. предметів індивідуального захисту, у тому числі - холодну та вогнепальну зброю.

Так звані круті й не дуже свідки, за словами працівників охоронних підприємств, запросто несли з собою складані ножики, канцелярські ножиці, аерозольні флакончики і навіть вогнепальну зброю. Упродовж 12 місяців охорона вилучила у них перед засіданнями у столичних та провінційних судах Угорщини майже 20 тисяч подібних, з дозволу сказати, штукенцій. Якщо зважити на те, що свідки в переважній своїй більшості заслуховуються перед судовою колегією, присяжними, прокурором, адвокатами і знаходяться неподалік від звинувачуваного, то можна легко собі уявити, що б сталося, якби охорона не вилучала від цих людей їхні небезпечні іграшки.

Із майже 150 установ вибірково провели опитування серед охоронців 16-ти судових закладів. Найчастіше охорона знаходила у свідків ножі (приблизно 10 тис. штук) й різноманітні ріжучі інструменти, наприклад ножиці (6 тис. предметів). Коротко підстрижені хлопці в уніформі з охоронних підприємств кажуть, що вони вже й не дивуються, адже дуже часто свідки використовують ці небезпечні знаряддя в якості щоденних предметів, як от гребінець, пудерницю чи шарикову ручку.

Побільшало торік ґазових балончиків, свідчить охоронна статистика – всього їх в кишенях доглянутих охороною свідків назбиралося до півтисячі штук. Дивним однак можна вважати те, що приблизно три сотні відвідувачів хотіли пронести з собою ґазові пістолети, пристрої для відлякування вуличних нападників і навіть дамські пістолети. У сімдесяти чотирьох випадках охорона змушена була забрати предмети, що слугують для ближнього бою, наприклад, кастети, складані кийки і так звані віпери. З таким потягом окремих громадян до озброєння, пише угорська газета “Непсабадшаґ”, не дивно, якщо хтось із них захоче зайти в зал суду із замашною сокирою в руках чи молотком.
XS
SM
MD
LG