Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 09:10

Минулої п’ятниці події навколо Дніпропетровського центрального ринку “Озерний”, захопленого 20 травня співробітниками відкритого акціонерного товариства “Дніпропетровський центральний ринок” і найнятими працівниками полтавської охоронної фірми, завершилися.


Геннадій Сахаров

Блокують вхід
Дніпропетровськ, 6 червня 2005 - Виконуючи рішення Кіровського суду м. Дніпропетровська державні виконавці у супроводі міліції після трьох невдалих спроб таки допровадили до службового приміщення ринку директора колективного підприємства “Центральний ринок” Григорія Єфименка. Для цього довелося вирізати автогеном ґрати у вікнах. Вікна були забарикадовані меблями, працівники полтавської фірми “Явір 2000”, які за угодою з ВАТ “Дніпропетровський центральний ринок” охороняли приміщення, кидали у виконавців рішення суду вогнегасники. Як стверджують учасники подій, державна охорона намагалася чинити опір діям державних виконавців. П’ятнадцять охоронців приватної фірми , котрі перебували у приміщенні, не мали службових посвідчень.

Директора ВАТ “Дніпропетровський центральний ринок” у приміщенні не було, 2-го червня він - громадянин Росії Воробйов - написав до виконавчої служби управління юстиції листа, у якому погрожував міждержавним конфліктом в разі виконання рішення Кіровського суду.

У службовому приміщенні ринку панував безлад. Частина комп’ютерів і телефонних апаратів зникла, решта комп’ютерів виведена з ладу і розграбована, меблі поламані, документи розкидані. Від мережевого сервера лишився тільки корпус.

Представник колективного підприємства “Центральний ринок” Вадим Єсауленко повідомив, що підрахунок збитків не завершений, але сума може скласти близько півмільйона гривень. Заявлені позови до охоронної фірми “Явір 2000”, готуються позови до фірми “Геоальянс”, якій восени минулого року, всупереч забороні Фонду державного майна, були продані за 50 мільйонів гривень 94% акцій Центрального ринку, але існують проблеми зі встановленням дійсної адреси фірми. Невідомою для юристів КП “Центральний ринок” залишається адреса ВАТ “Дніпропетровський центральний ринок”, співробтниками якої і був захоплений ринок.

комп`ютери
Вадим Єсауленко вважає, що співвідповідачами у справі мусять бути і співробітники міліції та державної охорони, бездіяльність котрих сприяла захопленню ринку. За фактом незаконного продажу акцій після звернення голови Фонду державного майна Валентини Семенюк обласною прокуратурою порушена карна справа. Колишній начальник дніпропетровського відділення Фонду державного майна Володимир Будикін після оголошення його у розшук затриманий і доправлений до слідчого ізолятора.

Міською прокуратурою Дніпропетровська порушена карна справа за фактом захоплення службових приміщень ринку.

Двері до службового приміщення ринку досі блокуються групою жінок - співробітниць ВАТ “Дніпропетровський центральний ринок”, доступ здійснюється через бічний вхід. Люди з охоронної фірми “Явір 2000” перебувають на вулиці, не намагаючись чинити опір діям, що відбуваються всередині приміщення. Кілька охоронців затримані міліцією у зв’язку з крадіжками зі службового приміщення ринку.

30 травня співробітник цієї охоронної фірми Михайло Букало у службовому приміщенні ринку намагався здійснити самогубство, порізавши собі вени. Він був швидкою допомогою доставлений до лікарні. Згідно з повідомленням дніпропетровської телекомпанії “Приват ТБ Дніпро”, Михайла Букала забрали невідомі особи, адреса його проживання виявилася фіктивною, його батьки не знають, де він. Встановити місце перебування Михайла Букала не вдалося.

Григорій Єфименко
Директор КП “Центральний ринок” Григорій Єфименко вважає, що справедливість відновлена:

“Все нормально. Наша власність законна. Це власність колективного підприємства, що визначено судом, державним свідоцтвом про власність, зареєстрованим державою. Все нормально“.

Щоправда, надійшла інформація, що співробітники ринку, котрі виконували накази директора ВАТ “Дніпропетровський центральний ринок” Воробйова, звільнені з роботи. Підлеглі Воробйова, котрі досі перекривають вхід до службового приміщення ринку, теж роботи вже не мають. За старим прислів’ям, пани чубляться, а чуби тріщать у хлопів.
XS
SM
MD
LG