Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 01:17

В Одесі обговорили проект адміністративно-територіальної реформи.


Петро Каландирець

Одеса, 7 червня 2005 - Тема обговорення, яке проведене у великому залі Одеської міської Ради, викликала зацікавлення не лише з боку депутатів, але і представників різноманітних громадських організацій і політичних партій. Думки присутніх з приводу майбутнього реформи були протилежно різними.

Головний доповідач, професора кафедри місцевого самоуправління Одеського регіонального інституту академії управління при Президенті України Сергій Саханенко висловив думку, що Одеса може мати лише позитив у разі реалізації в життя адміністративно-територіальної реформи. Але, він вважає, що у проекті запропонованому на обговорення Романом Безсмертним існує кілька суттєвих помилок. Сергій Саханенко заявив, що у разі реалізації саме цього проекту буде збережена централізація влади в Україні.

Сергій Саханенко переконаний, що до реалізації реформи Україну підштовхує її європейський вибір. На його думку, Закон Про адміністративно-територіальний устрій слід приймати у пакеті з іншими документами: законами про комунальну власність, територіальну громаду, змінами у цивільному і бюджетному кодексах.

На думку доцента кафедри місцевого самоуправління Одеського регіонального інституту академії управління при Президенті України Михайла Свіріна, вартість реформи і її економічний ефект неможливо підрахувати внаслідок відсутності концепції.

Георгій Селянин
Присутній на обговоренні депутат Одеської міської Ради Георгій Селянин переконаний, що проект Закону про адміністративно – територіальну реформу „протирічить Конституції. Необхідно внести відповідні зміни до статті 133, зміни до законодавства про місцеве самоуправління і бюджетне”.

Георгій Селянин: „Всіх проблем запропонований проект Закону не вирішить, якщо ми ставимо першим питанням важливості – життя людини”.

Начальник управління внутрішньої політики Одеського міськвиконкому Наталка Чайчук, в інтерв”ю радіо „Свобода”, сказала, що адміністративно-територіальна реформа в Україні є на часі.

Наталка Чайчук: „Про це свідчать факти, що на обговорення суспільству запропоновані вже кілька проектів Закону. Ми обговорювали проект Романа Безсмертного. Одеса, згідно з головним проектом, отримає статус міста –регіону. Таким чином кілька населених пунктів увійдуть до складу Одеси. Ми матимемо більшу територію, більше повноважень, більше населення”.

Тим часом, начальник управління внутрішньої політики Одеського міськвиконкому Наталка Чайчук вважає, що учасники обговорення проведеного у великому залі міськради підтримають резолюцію у якій йдеться про необхідність продовжити доопрацювання запропонованого проекту Закону про адміністративно-територіальну реформу.
XS
SM
MD
LG