Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 14:32

Суд в Одесі дозволив взяти під варту Руслана Боделана.


Петро Каландирець

Екс-міський Голова Одеси Руслан Боделан
Одеса, 13 червня 2005 - Як стало відомо радіо „Свобода”, 13 червня суддя Приморського районного суду Одеси Капля, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого обласної прокуратури, виніс рішення яким дозволив „затримання і доставку під вартою до Приморського райсуду” колишнього міського голови Одеси, керівника міської організації Партії регіонів Руслана Боделана.

„Беручи до уваги, що Руслан Боделан здійснив важкий злочин, приховується від слідства, перешкоджає встановленню правди у справі і перешкоджає виконанню процесуальних рішень”, слідчий зі згоди прокурора Одеської області звернувся до Приморського районного суду з проханням про обрання для колишнього мера міста запобіжного заходу у вигляді утримування під вартою у Одеському слідчому ізоляторі №21”.

У схваленому документі йдеться про те, що внаслідок навмисних дій Одеського міського голови Руслана Боделана до міського бюджету не надійшло від підприємств реклами „Біг Борд”, „Бомонд” та „Біла акація” грошових надходжень на загальну суму 448 924,79 гривен.

„У згаданих діях колишнього Одеського міського голови мають ознаки складу злочину передбаченого ч.2 ст.364 карного кодексу України – зловживання посадовою особою в інтересах третіх осіб своїм службовим становищем”, йдеться у Постанові.

Встановлено, що рекламні кампанії міста Одеси, а саме ДП „Біг Борд”, товариства з обмеженою відповідальністю „Бомонд” та „Біла акація” здійснювали власну діяльність в місті Одесі на підставі Статутів, а також Закону „Про рекламу”. Згадані кампанії від 2000 року до 2004 рік здійснювали відповідні сплати до „Бюро естетики, навколишнього середовища і зовнішньої реклами” за користування місцями під розміщення конструкцій згідно з тарифами, затвердженими Додатком №4 Рішення Виконавчого комітету Одеської міськради №305 від 29.05.2000р.

Пунктом №5 цього Додатку №4 згаданого рішення №305 від 29.05.2000 р. встановлене обов”язкове коригування тарифів із врахуванням індексу інфляції за даними Міністерства статистики України.

09.03.2004 року Одеський міський голова Руслан Боделан, діючи на згаданій посаді з 1998 року, від імені Виконавчого комітету Одеської міської Ради, всупереч інтересам служби, але в інтересах третіх осіб , підписав у власному службовому кабінеті угоду з товариством з обмеженою відповідальністю „Біла Акація” на термін до 31.12.2010 року. В ній ідеться про передачу у тимчасове користування місць, які перебувають у комунальній власності, для встановлення спеціальних конструкцій і видачу дозволів на розміщення зовнішньої реклами. У пункті 5.1 зазначено, що розмір сплати за тимчасове користування місцями встановлюється згідно з чинними на час підписання угоди тарифами... і не підлягає змінам на цілий час дії угоди, тобто до 31.12.2010 року.

„При цьому посилання на обов’язкове коригування тарифів згідно з даними Міністерства статистики України, як це передбачено згаданим рішенням, у цій угоді не зроблене, що стало приводом у подальшому для зловживань. Аналогічні угоди колишній Одеський міський голова Руслан Боделан підписав з ДП „Біг Борд” та товариством з обмеженою відповідальністю „Бомонд””.

З’ясувалося і те, що підписані Боделаном угоди не мали юридичної сили у зв’язку з тим, що рішення №305 від 29.05.2000 року делегувало такі повноваження заступнику Одеського міського голови Незвинському.

Крім цього, встановлено, що згадані вище угоди не проходили необхідного узгодження в Управлінні правового контролю виконавчого комітету Одеської міськради.

Тим часом, 27 квітня 2005 року Руслан Боделан був оголошений у розшук, запобіжним заходом йому була обрана підписка про невиїзд. Цього ж дня слідством винесена постанова про притягнення його до відповідальності як обвинуваченого.

Слідством встановлено, що від квітня до червня 2005 року Руслан Боделан проходив стаціонарне лікування у шпиталі імені Вишневського у місті Москві Російської Федерації. Однак, після виписки у червні 2005 року з цього лікувального закладу колишній мер Одеси Руслан Боделан зник і місце його перебування дотепер не відоме.
XS
SM
MD
LG