Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 14:06

Коли вступлять в дію зміни до конституції?


Влада Саюк

Київ, 28 червня 2005 - Зміни до Конституції країні вкрай необхідні, - переконані народні депутати з Народної партії. Голова парламентської фракції Народної партії Ігор Єремеєв каже, зараз потрібно зробити усе, щоб відповідні зміни такі вступили у дію. Загалом зміни до Конституції остаточно були ухвалені ще у 8 грудня минулого року.

Остаточно зміни до Конституції були ухвалені ще у грудні минулого року. Проте у перехідних положеннях документу було кілька статей. В них йшлося, якщо протягом весняної сесії ВР ухвалить ще один законопроект за номером 3207, то зміни до Конституції вступлять у дію вже першого вересня цього року.

В законопроекті 3207 зібрані закони, які реформують систему влади на місцях. Якщо ж цей закон не ухвалять, а до завершення весняної сесії залишився один сесійний тиждень, і в його розкладі цього законопроекту немає, тоді автоматично зміни до Конституції вступають у дію 1 січня 2006 року.

Згідно з цими змінами в країні має стати слабший президент. У нього буде значно менше функцій. Частину теперішніх обов’язків виконуватиме парламент. Зокрема, він призначатиме уряд і відповідно більше, ніж Президент, зможе на нього впливати.

А фактично, вся виконавча влада буде зосереджена в руках голови кабінету міністрів. Юлія Тимошенко, яка з першого січня може стати для країни важливішою людиною, ніж Президент, поки що ці зміни не коментує.

Хоча вона особисто після першого ухвалення змін до Конституції збирала підписи на подання до Конституційного суду про незаконність таких змін Головного Закону. Тоді вона не була прем’єр-міністром. Тепер вона відміняти зміни до Конституції вже не хоче.

Не хочуть відміняти зміни до Конституції і її творці. Серед них - Степан Гавриш.

Степан Гавриш

Конституцію, мені здається, грубо ігнорують і намагаються не помітити, як не помічають сирітку біля церкви.

Чи довго це буде продовжуватися, сказати важко, але переконаний, що зі вступом в чинність першого січня змін до Конституції, переходу до парламентсько-президентської форми правління, має змінитися відношення до Конституції. Бо саме вона буде визначати будь-який крок розвитку суспільства, найперше - у владі.

З першого січня, і це розумно, оскільки український парламент не здатен буде до того, щоб створити нову ефективну владу. Та, власне, це лише привело б до глибокої політичної кризи в Україні. Це станеться 31 березня, але в чинність Конституція нова вступить уже з першого січня.

Влада Саюк

Представники Народної партії погоджуються зі Степаном Гавришем, і кажуть, що зараз потрібно зробити усе, щоб термін вступу в дію змін до Конституції не скасували. Говорить Ігор Єремєєв.

Ігор Єремєєв

Ревізії конституційної реформи проводити не можна. Суспільство сьогодні дозріло, владу необхідно рівномірно розподілити між різними гілками влади.

І тому сьогодні повертатися до цієї теми є, на нашу думку, не коректно. Але навіть справа не в коректності, справа в тому, що сьогодні ми декларуємо, що ми будуємо демократичне суспільство. Тоді я просив би наших чиновників і представників влади, давайте зробимо таким чином, щоб декларація і конкретні кроки не мали різнополюсний характер.

Влада Саюк

Олександр Задорожній додає, нова модель державного устрою для Україні, яка передбачена в змінах до Конституції, теж не ідеальна.

Олександр Задорожний

Така модель дискутувалася ще до ухвалення Конституції, за якою ми живемо. І та модель, яка ухвалена 8 грудня, вона має право на існування. Якщо вона не буде працювати, то тоді треба її буде змінювати.

Влада Саюк

Політологи передбачають, протягом найближчих два місяців питання, коли вступлять у дію зміни до Конституції, активно не обговорюватиметься. Політики підуть у відпустки. Проте вже з вересня варто чекати загострення політичних суперечок стосовно цього питання, адже зміни до Конституції повністю змінюють баланс влади в країні, а деякі політичні гравці цього перед виборами бояться.
XS
SM
MD
LG