Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 05:03

6-го липня у Дніпропетровську відбулися три мітинги, присвячені одній проблемі.


Геннадій Сахаров

Дніпропетровськ, 7 липня 2005 - На трьох дніпропетровських мітингах йшлося про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Перші два мітинги відбулися одночасно біля будинку дніпропетровської міської ради. Першими до будинку ради прийшли двірники, слюсарі та працівники житлово-експлуатаційних установ. Начальників ЖЕКів серед них не було, бо, як повідомили кореспондентові Радіо Свобода депутати міської ради, заступник міського голови, котрий давав рознарядку забезпечити явку не менше десятьох працівників від кожного ЖЕКу, особливо турбувався, щоб на зігнаному силою задля підтримки проекту рішення міськради про підвищення тарифів удвічі мітингу двірників начальство не світилося. Двірники ж були у фартухах, червоних жилетах і з мітлами, виставленими як гвинтівки у піраміду. Мікрофонів та динамиків не було бо ж двірники люди прості і можуть сказати зайве. Замість того кілька дядьків більш ситого ніж двірники вигляду принесли фахово виготовлені дуже не дешеві великі плакати комп’ютерного дизайну на підтримку підвищення тарифів. Двірники ж, котрі дійсно по кілька місяців не отримують зарплату, у своїх вимогах були щирими – вони кричали про своє безгрошів’я та голодне життя.

Дещо пізніше до будинку ради підійшла колона СДПУ(о) під партійними прапорами. І розпочався мітинг проти підвищення тарифів. Почався він з маршів радянських часів, що лунали з динамиків. Особливо виразно звучав марш гітлерівських штурмовиків “Майн Фюрер”, відомий ще як марш радянської авіації.

Промови на мітингу були конструктивними – промовці говорили про необґрунтованість навіть тих тарифів, що діють, про перекладання постачальниками послуг власних невиробничих витрат на споживачів, про недопустимість підвищення тарифів без об’єктивних оцінок реальних витрат. Двірникам пояснили, що жодне підвищення тарифів не покращить їх становища – заробітну плату їм як і раніше не платитимуть, бо всі надходження все одно будуть спожиті чиновниками і начальством, яке й при старих тарифах їздить на дорогих іномарках. У відповідь на гасло “Ні - підвищенню тарифів!” двірники свистіли і кричали “Не будемо працювати без зарплати”. Гасло ж “Так – підвищенню заробітної плати!” підтримувалося учасниками обох мітингів, котрі його в один голос скандували. Після того, як об’єднані соціал-демократи запропонували двірникам приєднатися до їхнього мітингу і вступати до їхньої партії, організатори мітингу двірників від гріха подалі швиденько свій мітинг розпустили. У мітингу СДПУ(о) взяв участь і колишній міністр праці та соціальної політики Михайло Папієв. Він зазначив:

“Сьогодні ми кажемо рішуче “ні” підвищенню тарифів у кілька разів. Бо коли говорять що підвищують їх у три рази, у п’ять разів це вкликає подив і показує відсутність прозорості діючої влади, відсутність спілкування з громадськістю, відсутність відкритості. Діючі тарифи мають достатньо резервів. Сьогодні тарифи треба не підвищувати а зменшувати. І у першу чергу підвищення тарифів діє проти малозабезпечених верств населення, проти пенсіонерів, ветеранів, інвалідів, багатодітних сімей. Пенсіонери, ветерани, інваліди будуть і за себе оплачувати і ще за тих людей, які не платять. Тому необхідно сьогодні щоб влада у першу чергу попрацювала організаційно. Нехай вони забезпечать стовідсоткові проплати за комунальні послуги. Нехай вони сьогодні забезпечать ті відсотки втрат, які мали би бути на рівні норм, а не покладають свою безгосподарність на людей”.

У резолюції мітингу міститься пропозиція депутатам міської ради на черговій сесії ради 13-го червня проголосувати проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Керівництво міста і області закликане знайти засоби для вирішення комунальних проблем і не вдаватися до пограбування населення, керівництво держави закликане до чесного виконання передвиборчих обіцянок.

Того ж дня у центральному парку імені Лазаря Глоби відбувся мітинг профспілок, на якому також був висловлений протест проти підвищення тарифів. На мітингу з метою виходу з житлово-комунальної кризи ухвалена низка пропозицій, які будуть направлені уряду і президенту України.
XS
SM
MD
LG