Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 12:43

Життя арештованого журналіста Володимира Лутьєва під загрозою.


Володимир Притула

Сімферополь, 18 липня 2005 року - Життя арештованого журналіста Володимира Лутьєва під загрозою. Сьогодні розпочався 19-й день його голодування у слідчому ізоляторі Севастополя. У понеділок журналістські організації Криму звернулися до Уповноваженої з прав людини. Верховної Ради України Ніни Карпачової з проханням захистити право на життя Володимира Лутьєва.

Володимир Лутьєв, засновник, видавець і головний редактор газети “Євпаторійская нєдєля”, розпочав голодування 30 червня, одразу після рішення Севастопольського суду про його повторний арешт. Він звинувачується у замаху на життя кримського депутата з непростою репутацією Миколи Котляревського в листопаді 2002 року. Суд ухвалив рішення відправити його під варту за заявою постраждалого і свідка, які стверджували, що обвинувачуваний погрожував їм, затягував судове розслідування і порушував підписку про невиїзд. Суд не взяв до уваги інформацію адвоката Віктора Овечкіна, що підписи свідків про погрози – фальсифіковані, що Лутьєв з відома суду їздив до Києва за адвокатам, оскільки кримські від нього чомусь відмовляються, тож не він затягував судовий процес.

Обвинувачений розцінив останні рішення суду тенденційними та оголосив голодування. Розповідає знайома і колега Володимира Лутьєва Тетяна Зарічна: “Що там коїться точно – я не знаю, тому що у самому ізоляторі ніхто не відповідає на запитання – і начальник СІЗО, і черговий кажуть – ми такої інформації нікому не даємо. Але ми їздили до Севастополя, щоб зустрітися з головним лікарем швидкої допомоги. І сам завідувач сказав: так, ми знаємо такого, його справді слід госпіталізувати, і нам зі зміни в зміну передають, що стан його важкий. За станом здоров’я його слід відправити до лікарні – він інвалід, у нього відсутня селезінка. А він же голодує, перебуває у критичному становищі. Його треба звідти забрати, він просто там помре. А суд каже – немає підстав, медичних підстав немає”, - заявила Тетяна Зарічна.

Тим часом низка кримських громадських організацій звернулася за допомогою до Уповноваженої з прав людини Ніни Карпачової. У зверненні, зокрема, мовиться, що Комітет з моніторингу свободи преси в Криму просив Генерального прокурора Святослава Піскуна, голову Верховного Суду Василя Маляренка і Президента України Віктора Ющенка забезпечити об’єктивне розслідування і чесний суд у справі Володимира Лутьєва, однак, відповіді від них поки що немає. Цитую: “Але зараз мова не йде про об’єктивне розслідування і чесний суд, хоча це дуже важливо. Ми звертаємося з проханням захистити право на життя Володимира Лутьєва. Лише Ваша особиста участь у долі цієї людини врятує її”, - мовиться у зверненні журналістських організацій Криму до Уповноваженої з прав людини Ніни Карпачової.

Каже голова Кримської Асоціації вільних журналістів Ліля Буджурова: “Ми вимушені знову звернутися до Ніни Іванівни Карпачової, бо досі з усіх високих державних осіб України лише вона одна бере участь у вирішенні долі нашого колеги Володимира Лутьєва. Він інвалід 2-ї групи і за стільки часу голодування будь-хто здоровий міг би стати інвалідом. Ми побоюємося за його життя, дуже боїмося. І сподіваємося на те, що нам допоможуть, бо ми можемо втратити свого колегу у в’язниці”, - заявила голова Кримської Асоціації вільних журналістів Ліля Буджурова.

У журналістському зверненні до омбудсмена мовиться також, що його автори не знають, чи живий Володимир Лутьєв саме у ці хвилини.
XS
SM
MD
LG