Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 16:05

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова вимагає негайного звільнення з-під варти головного редактора газети "Євпаторійская нєдєля" Володимира Лутьєва.


Володимир Притула

Симферополь, 8 серпня 2005 - Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова вимагає негайного звільнення з-під варти засновника, видавця і головного редактора газети "Євпаторійская нєдєля" Володимира Лутьєва. Як повідомила прес-служба омбудсмена, журналіст більше місяця голодує на знак протесту проти судового свавілля і зараз перебуває у критичному стані.

Ніна Карпачова зробила свою заяву після того, як стало відомо, що 2 серпня Володимира Лутьєва, який ще 30 червня оголосив голодування, знову перевели до ізолятора тимчасоврого утримання Севастополя, що вважається найгіршим в Україні за умовами утримання. Там він утримується в камері разом із тринадцятьма іншими ув''язненими. Перед цим він тиждень був у санчастині Симферопольського СІЗО, де мав хоч якийсь нагляд лікарів.

Розповідає співробітник прес-служби омбудсмена Петро Селецький: “Стан здоров’я Лутьєва просто критичний. Він знову переведений до севастопольського СІЗО, де дуже погані умови утримання. Він перебуває під вартою, при цьому він голодує 40 днів. Це визнають лікарі. Існує просто серйозна загроза його здоров’ю. Тут кожен день вирішує, чи лишиться чоловік із нами чи загине”, – повідомив Петро Селецький. Він також додав, що справа Лутьєва перебуває під контролем Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової: “Звичайно, під особливим контролем. Під постійним контролем, бо вона і тоді брала участь у тій справі, тоді ще 2 роки тому, коли тільки ця справа починалася”, – заявив співробітник прес-служби омбудсмена Петро Селецький.

У заяві Ніна Карпачова нагадує, що Володимир Лутьєв почав голодування після того, як постановою колегії суддів судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Севастополя від 30 червня 2005 року журналістові було змінено запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт. У зв''язку з погіршенням стану здоров''я ще 19 липня він був госпіталізований у Севастопольську міську лікарню N1 для медичного огляду. З 28 липня по 2 серпня Лутьєв перебував у Симферопольському СІЗО управління Департаменту України з питань виконання покарань в АРК, де його оглянули лікарі.

Омбудсмен вважає, що справжньою причиною цього арешту і взяття Володимира Лутьєва під варту є спроба позбавити журналіста можливості займатися професійною діяльністю.

Вона нагадує, що справа Лутьєва тягнеться вже не перший рік. Журналіст був затриманий ще 11 листопада 2002 року за підозрою в підготовці замаху на життя депутата Верховної Ради Криму Миколи Котляревського. Тоді представниками Уповноваженого було встановлено, що Лутьєв, який є інвалідом другої групи, утримувався в одній з гірших камер. Затриманий був підданий знущанням, фізичному насильству, приниженню людської честі та гідності. За поданням омбудсмена винний у такому поводженні з ув''язненими начальник Симферопольського ІТУ був звільнений з роботи.

Знайома і колега Володимира Лутьєва Тетяна Зарічна повідомила, що і в Севастопольському СІЗО журналіст продовжує голодування: “На шляху до Симферополя, де я хотіла дізнатися в симферопольській в’язниці, як там Лутьєв, мені зателефонували з Києва і повідомили, що його знову перевели до Севавтополя. Наступного дня я поїхала дуди, щоб передати йому продукти, сподіваючись, що він уже їсть. Адже він голодував із 30 червня. Не може ж стільки людина не їсти. У мене її прийняли, але ввечері зателефонували і попросили, щоб я повернулася і забрала передачу, оскільки Лутьєв їжу не приймає і продовжує голодування. Сказали, що ви можете передати ліки, можете перелдати воду. А решта – від їжі він відмовляється”, - повідомила Тетяна Зарічна. Наступне засідання суду за справою Володимира Лутьєва відбудеться 10 серпня.
XS
SM
MD
LG