Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 14:07

Анатолій Матвієнко їде до Польщі, Москва зачекає.


Володимир Притула

Симферополь, 29 серпня 2005 - Прем’єр-міністр Криму Анатолій Матвієнко повідомив сьогодні на прес-конференції у Симферополі, що на початку вересня на чолі урядової делегації поїде до Польщі, відклавши свою поїздку до Москви. І хоча на святкування Дня міста до російської столиці поїде лише віце-прем’єр, Анатолій Матвієнко сказав, що це не свідчить про якісь пріоритети нового кримського уряду, оскільки його цікавлять всі вектори, де можна реалізувати кримський інтерес.

“Кримський уряд ухвалив рішення надіслати урядові делегації Криму до Москви (3 особи на чолі з віце-прем’єром Віталіною Дзос) і до Варшави (5 осіб на чолі з головою Ради міністрів АРК Анатолієм Матвієнком”, - це цитата з офіційного повідомлення прес-служби уряду автономії. На прес-конференції у Симферополі Анатолій Матвієнко уточнив – те, що до Москви їде маленька делегація на чолі з віце-прем’єром, навіть не першим – нічого не означає: “Пріоритет наш однозначний – на Схід і на Захід. Де наші інтереси, там наш пріоритет. Ми будемо робити це щиро. З цього приводу немає ніяких амбіцій, але національний інтерес для нас є святим”.

Анатолій Матвієнко пояснив, що кримська делегація поїде до Москви 3 вересня на святкування Дня міста, а там не буде робочої зустрічі з мером російської столиці Юрієм Лужковим. Водночас, є домовленність про проведення в Москві кримсько-мовсковської зуситрічі на найвищому регіональному рівні у другій половині вересня. Тож, щоб двічі не їздити прем’єру, на святкування поїде віце-прем’єр: “Лужков підтвердив бажання зі мною зустрітися, наскільки я маю інформацію від Посла України в Росії. Крім того, я готуюся до поїздки в Москву, я про це сказав. Ця поїздка нами готується в вересні, готується як офіційна поїздка делегації Ради Міністрів автономії до Москви з конкретними пропозиціями і обговоренням конкретних питань, які є спільними проблемами і нашими спільними інтересами”.

Серед “спільних проблем”, про які згадав кримський прем’єр, - питання московської власності на території автономії. Найвідоміший об’єкт суперечки – санаторій “Маллас”, рішення про передачу якого уряду Москви нещодавно скасував Ялтинський міськвиконком.

Але ще однією дуже важливою причиною відмови від поїздки кримського прем’єра на святкування Дня Москви, стало запрошення для участі в економічному форумі в Криниці у Польщі: “Є міжнародний економічний форум, на який збирається Євразія, практично всі країни СНД, виключаючи Росію, який збирає в великій мірі, чим далі тим більше, представників всієї Європи. У нас є день Криму. За нашою ініціативою ставили програму. Я хотів презентувати Крим для того, щоб показувати, що у нас не дикуни тут живуть, а у нас тут є найкращі люди, у нас найкращі умови інвестицій, у нас найкращі перспективи використання цих інвестицій. Я вважаю, що мені за необхідне бути там, оскільки я ініціював цю зустріч, цю програму, я був ініціатором того, щоб це було записано в програму форуму. Мене не приїхати туди як ініціатору було б, здається, некоректно”.
XS
SM
MD
LG