Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 11:13

В Одесі очікують рішення про кредит від Світового банку.


Петро Каландирець

Учасники зустрічі від мерії Одеси
5 вересня в Одесі побувала делегація експертів Світового банку зі Сполучених Штатів Америки. На проведеній з Одеським міським головою зустрічі стало відомо про плани банку виділити для Одеси грант і кредит для вирішення різноманітних муніципальних проблем.

Проект Світового банку, який стосується Одеси, майже готовий до оцінки. Його вартість сягнула 30 мільйонів доларів і буде він спрямований на розвиток міської інфраструктури Одеси. Мова йде про такі сектори як робота водогону, переробка твердих відходів, каналізація. Можливо невелика частина буде спрямована і на муніципальні послуги.

Для участі у проекті обрані п’ять міст України. „Одеса одержить найбільшу частину фінансування” – повідомили експерти Світового банку на зустрічі з міським головою.

У порівнянні з іншими містами України в Одесі триває надзвичайно плідна підготовча робота з водогоном та підприємствами з переробки твердих відходів.

Протягом двох минулих місяців експерти Світового банку провели достатньо напружену роботу за допомогою працівників муніципалітету.

Крім фінансування в рамках угоди представник Світового банку Сіма Манге повідомила про наявність гранту вартістю вісім з половиною мільйонів доларів, який працюватиме у містах Одесі, Теплодарі, Іллічівську, Білгород-Дністровську. Цей грант буде спрямований на реалізацію програми захисту водних ресурсів Чорного моря.

Експерти Світового банку
Підготовка проекту триває досить швидко і експерти Світового банку, спільно з мерами згаданих чотирьох міст, працівниками відповідних управлінь, планують завершити роботи протягом найближчих чотирьох - п’яти тижнів. Через три тижні експерти Світового банку спрямують до Одеси підсумковий документ і на початку жовтня проведуть нараду – зустріч у Києві за участю представників міністерств економіки, фінансів та житлово-комунального управління.

У зустрічі з експертами Світового банку, серед інших, брали участь перший заступник Одеського міського голови Анатолій Ворохаєв та начальник управління інвестиційної політики Ірина Яроцька.

Начальник міського управління житлово-комунального господарства Микола Рубля переконаний, що у разі позитивного рішення, кредит Світового банку матиме вагомий внесок у вирішення багатьох комунальних проблем та стабілізацію екологічної ситуації.

Одеський міський голова Едуард Гурвіц назвав пропонований Світовим банком грант „надзвичайно важливим для вирішення багатьох проблем міського господарства”. Кредит надається на 20 років під незначні відсотки.

Едуард Гурвіц висловив сподівання, що українські Міністерства проставляться до пропозицій Світового банку „відповідально і зрозуміють їхню важливість уникаючи бюрократичних проблем”.

Остаточну крапку мають поставити під час спеціального засідання експертів Світового банку у Вашингтоні.
XS
SM
MD
LG