Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 21:39

Скандальні плакати в центрі Донецька: погляд прокуратури.


Тарас Марусик

Київ, 2 вересня 2005 - В одній з передач радіо “Свобода” ми повідомляли про акція “Україна – без Ющенка!”, і зокрема, про плакати образливого змісту стосовно Президента і Прем’єр-міністра України, а також мешканців Києва. Мій колега Тарас Марусик звернувся з відповідним листом до прокурора Донецької области ще 4 липня. Нарешті відповідь надійшла.

В листі на ім’я Олексія Баганця був наведений зміст тих плакатів: “Юля, ти кажеш, що Ти – Жанна д’Арк, то чому Тебе не вішають?”. “Ющенко, Ти зробиш операцію в Ізраїлі і станеш жидівською мордою”. “Донецьк любить дивитися передачу “Дорожній патруль”, тому що там показують мертвих киян”.

Ми просили прокурора дати оцінку цій ситуації і висвітлити позицію прокуратури для слухачів радіо “Свобода”.

Майже через два місяці телефонних нагадувань ми маємо змогу ознайомитися з позицією прокуратури. Виявляється, затримка з відповіддю була пов’язана з тим, що спочатку, як зазначив у відповіді прокурор Донецької области, Ворошиловський райвідділ внутрішніх справ відмовив у порушенні кримінальної справи. Однак прокуратура району скасувала цю ухвалу і спрямувала матеріали для додаткової перевірки.

Олексій Баганець повідомив, що після додаткової перевірки: “за фактом розміщення на майдані імени Леніна плакатів образливого змісту порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України. Одночасно за результатами перевірки прокурором Донецька до Донецької обласної молодіжної організації “Союз народжених революцією”, яка проводить вказану громадську акцію, внесено припис щодо усунення порушень вимог Закону України “Про захист суспільної моралі”. Крім того, прокуратурою Донецька голові Донецької міськради спрямовано листа щодо вжиття заходів з припинення розміщення на майдані імени Леніна плакатів, які ображають керівництво держави”.
XS
SM
MD
LG