Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 09:58

На Прикарпатті відзначають 16-ліття від часу створення студентського братства.


Іван Костюк

Івано-Франківськ, 20 вересня 2005 – На Прикарпатті відзначають 16-ліття від часу створення “Студентського братства”. Громадська організація, яка була вагомим чинником політичного життя 90-х років минулого століття, дотепер залишається впливовою силою, особливо в молодіжному середовищі.

16 років тому студенти провідних прикарпатських вузів за зразком своїх львівських колег створили громадську організацію під назвою “Студентське братство”. Десятки юнаків та дівчат з Івано-Франківська брали участь у студентських страйках та голодуванні в Києві. “Студентське братство” з того часу залишається впливовою молодіжною структурою. З братчиками рахуються провідні політичні партії реґіону. Зараз “Студентське братство” на Прикарпатті – це півтори сотні студентів, які займають активну життєву позицію й намагаються впливати на суспільно-політичні процеси, які відбуваються в області та державі.

Голова івано-франківського “Студентського братства”, студент Прикарпатського універсиетту імені Василя Стефаника Дмитро Чуйко розповідає про завдання, які ставить перед собою організація:

“Упродовж цього року ми спрямовували свої зусилля на культурологічну діяльність, захист прав студентів та впровадження певних інноваційних методів у молодіжній політиці”.

“Студентське братство” взяло активну участь в акції зі збору підписів за визнання Української повстанської армії воюючою стороною. Братчики, чи не єдині з громадських організацій, змогли організувати страйк студентів після Помаранчевої революції. Вони проводять численні конференції, семінари та навчання. Дмитро Чуйко наголошує, що в непростій політичній ситуації, яка склалася зараз у державі, “Студентське братство” Івано-Франківщини підтримує позицію Президента:

“Зараз моя позиція як голови організації та моїх помічників – це підтримати курс Президента. Ми ще недавно працювали на те, щоб Віктор Ющенко став Президентом. Ми відіграли не останню роль у Помаранчевій революції”.

Братчики впевнені, що їхня організація ніколи не стане політичною партією. Але основною силою “Студентського братства” є якраз те, що студенти об’єдналися задля захисту своїх прав на добровільних засадах. Саме тому, як запевняють члени “Студентського братства”, їхня організація, на відміну від багатьох інших, проіснувала аж дотепер, має чималий авторитет і впевнено дивиться у майбутнє.
XS
SM
MD
LG