Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 02:37

Вибори 2006 року – головний іспит для України: проект резолюції ПАРЄ.


Мар’яна Драч

Прага, 22 вересня 2005 - У листопаді минає рівно 10 років відтоді як Україна стала членом Ради Європи. На думку доповідачів цієї міжнародної організації, Київ досі не виконав всіх своїх зобов''язань. Питання, що Україна зробила, а що ні з обіцяного, має розглядати Парламентська Асамблея Ради Європи на осінній сесії в Страсбурзі. У проекті резолюції мовиться, що головним іспитом для нової української влади будуть вибори наступного року.

Щоб попередити можливі порушення на виборах до Верховної Ради, Україна має судити не лише виконавців, але й організаторів масових фальшувань, які мали місце під час президентської кампанії минулого року. Всі, хто роздмухував насилля і підкуповував виборців, повинні нести відповідальність, вважають автори резолюції.

Це перший звіт доповідачів Парламентської Асамблеї Ради Європи після зміни влади в Україні. Вони вітають те, що нові українські керманичі почали реформи, але при цьому наголошують: післяреволюційна ситуація не повинна стати алібі для поспішних рішень і зневаги демократичних і правозахисних стандартів. Фактів, які б свідчили про такі порушення демократичних норм, автори доповіді не наводять.

Парламентарії Ради Європи закликають Київ продовжити економічні перетворення, але водночас радять дбати, щоб таке реформування не означало простого перерозподілу влади між олігархами.

Україну закликають ухвалити новий Кримінально-процесуальний кодекс, створити справді професійне об`єднання юристів і ратифікувати Європейську хартію регіональних мов і мов меншин.

Оглядачі звертають увагу на те, що за десятиліття членства в Раді Європи Україна ратифікувала лише 45 із 200 угод цієї міжнародної організації, а підписала ще менше - 27 документів. Доповідачі вважають, що виконавчі органи Ради Європи мають з`ясувати, що заважає Україні впорядкувати законодавство.

Автори резолюції вітають те, що нова українська влада відмовилася від цензури в інформаційному просторі. Водночас вони закликають Київ піти далі в цій сфері. А саме: перетворити державне теле- і радіомовлення на суспільне, гарантувати прозорість власників мас-медіа. А ще – створити рівні умови для всіх журналістів, для цього змінивши закон, який гарантує державну підтримку певним ЗМІ.

У справі Ґонґадзе доповідачі ПАРЄ переконують Україну судити замовників вбивства журналіста і покарати урядовців, які раніше перешкоджали слідству. Вже вчетверте Україну закликають провести гідну довір`я експертизу записів, які приписують екс-майорові Миколі Мельниченкові й отримати його свідчення. Автори резолюції наголошують, що Україна має розслідувати й інші можливі злочини часів президентства Леоніда Кучми, зокрема провести нове розслідування нападу на колишнього депутата Олександра Єльяшкевича.

Крім цього, парламентарії радять виконавчим структурам Ради Європи посилити присутність в Україні, зокрема призначити спеціального представника, який би стежив за розвитком політичних подій на берегах Дніпра.

Проект такої резолюції мають обговорювати в Страсбурзі 5-го жовтня.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG