Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 19:28

Розширення шенгенської зони на Угорщину обмежить закордонні поїздки українських громадян. Але не всіх.


Василь Плоскіна

Угорщина, 15 вересня 2005 – В Україні живе 150,000 угорців. Вони невдовзі матимуть нове угорське посвідчення, яке полегшить для них перетин кордонів.

Зразок такого посвідчення Угорщина обговорює з Євросоюзом. Угорська влада сподівається, що цей документ разом із закордонним паспортом спростить членам угорської меншини Закарпаття поїздки з України в Угорщину вже у 2007 році.

Майже два роки між Україною та Угорщиною діє так званий асиметричний візовий режим. Українським громадянам він дає можливість отримувати безкоштовні візи в угорстьких консульствах на території України. Підданим Угорщини у цьому плані ще простіше, адже при перетині українського кордону їм, згідно з міжурядовою домовленістю, взагалі не потрібна жодна віза. Щоправда, це триватиме лише до 2007 року. Не секрет, що із входженням Угорщини до шенгенської зони домовленість автоматично втрачає чинність і тоді поїздки сусідів з обох боків українсько-угорського кордону ймовірно скоротяться, прогнозують оглядачі.

Запобігти цьому намагаються і в Києві, і в Будапешті. При цьому кожна сторона по-різному бачить вирішення цієї проблеми. Угорська влада, наприклад, зараз турбується про етнічних угорців України, Сербії та Чорногорії в Європейському Союзі. Ці держави не є членами ЄС, між ними та Угорщиною існує візовий режим. В Будапешті розробляють спеціальні посвідчення для етнічних угорців, їх будуть видавати на вимогу заявника угорської національності. Очікують, що це допоможе закордонним угорцям безперешкодно перетинати кордони Євроунії.

Щоправда, із упевненістю про долю проекту можна буде говорити лише після завершення дипломатичних консультацій із Брюсселем. Офіційні угорські представники оперують прикладом Греції, яка запровадила такі самі перепускні документи для етнічних греків Албанії, яка не є членом Євросоюзу. Тоді ЄС підтримав Афіни, і проблему поїздок було знято.

Уповноважений в справах закордонних угорців у канцелярії прем’єр-міністра Угорщини пан Деже Аваркесі, ось що сказав про нові посвідчення:

“Уряд ще не закінчив роботу над проектом документів про нове посвідчення для етнічних угорців. А консультації з ЄС щодо цього відбудуться лише за кілька тижнів. Проте коли ЄС затвердить зразок нашого посвідчення, його власники можуть подорожувати в країни Євросоюзу без візи”.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG