Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 12:19

Левко Лук’яненко: „Президент Ющенко зрадив ідеали Помаранчевої революції”.


Петро Каландирець


Одеса, 23 вересня 2005 - Таку заяву зробив народний депутат України, Почесний голова УРП „Собор” під час перебування в Одесі. На його думку, підтримавши Юрія Єханурова, як нового прем’єр-міністра, парламентарі голосували за „кота у мішку”, бо не володіли інформацією про кандидатури на посади міністрів. Точки зору регіональних політиків на останні події у столиці є різноманітними.

Левко Лук’яненко вважає, що факт дружньої зустрічі Юрія Єханурова з Леонідом Кучмою і плани відмови від реприватизації свідчать, що „у нового прем’єра мислення не на революційні зміни та усунення кумівського режиму, наведення справедливості у сфері економічних відносин, а на узаконення розграбованого добра України за тими людьми, які привласнили величезний економічний комплекс України’.

Почесний голова Української республіканської партії „Собор” піддав критиці і факт підписання меморандуму про примирення між Віктором Ющенком і Віктором Януковичем.

Левко Лук’яненко: „Програма Помаранчевої революції не здійснена і Президент з урядом нездатні це зробити. Той факт, що Президент прийшов на зустріч з Януковичем, означає, що Віктор Ющенко перекреслив своє гасло: „Бандити будуть сидіти у тюрмі’. Він пішов на зустріч із Януковичем, який винуватий у тому, що фальсифікацію виборів організували у загальноукраїнському масштабі. Крім цього, Янукович є символом кучмівської влади, яка десять років Україну не будувала, а руйнувала. Це та влада, яка призвела до скорочення населення на понад чотири мільйони. Це та влада, яку народ ненавидів і у боротьбі проти якої народ підтримав кандидатуру Ющенка. І ось тепер Ющенко подає руку Януковичу – представнику тієї влади. Це капітуляція. Це відкат Помаранчевої революції. Це означає, що гасло Української республіканської партії „Собор” на продовження Помаранчевої революції стає злободенним’.

Левко Лук’яненко висловив припущення, що республіканці на всеукраїнському рівні займатимуться мобілізацією населення на продовження Помаранчевої революції.

Підтримала обрання новим головою уряду саме Юрія Єханурова голова громадянського комітету „Одеса-ТАК” Ірина Яроцька. „Незважаючи на спроби блокування підтримки кандидатури нового прем’єр –міністра, у більшості депутатів розум переміг. Це означає, що є вотум довіри Президенту України. Я вважаю, що ми не мали можливості тривалий час залишатися без голови уряду, адже це поширювало зневіру і невпевненість у суспільстві’, -сказала Ірина Яроцька.

Вона висловила переконання, що „вже найближчим часом буде сформований успішний коаліційний уряд. Таким чином буде покладений кінець кампанії компроматів та протистояння, яка захлинула Україну. Нові професіонали-прагматики будуть керуватися у першу чергу інтересами своєї країни’.

Голова Одеської обласної організації Конгресу українських націоналістів Михайло Перегінчук назвав „непродуманим кроком” факт підписання меморандуму про примирення між Президентом України та головою Партії регіонів.

Михайло Перегінчук переконаний, що „за першим таким кроком піде другий крок. До влади таким чином поступово повернуться старі кадри, проти яких люди стояли на Майдані. У народу України це викликатиме чимало запитань щодо доцільності Помаранчевої революції’.
XS
SM
MD
LG