Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 03:50

Німецька преса неоднозначно оцінила підтримку кандидатури Юрія Єханурова у Верховній Раді.


Надія Кандиба

Німеччина, 23 вересня 2005 року - Затвердження Юрія Єханурова на посаді прем”єр-міністра України не обійшли увагою й німецькі коментатори. Газети, однак, по-різному дивляться на розвиток подій у Києві.

Газета Die Welt розглядає затвердження Верховною Радою кандидатури Юрія Єханурова, як тимчасову перемогу президента України Віктора Ющенка. Газета називає Єханурова „хорошим економістом без політичних амбіцій”, який на відміну від багатьох інших підтримує стосунки також з табором старих сил, тобто – з противниками „помаренчевої революції”.

Видання сподівається, що новий прем”єр буде „ефективним адміністратором політики реформ, яких країна після десятиліття застою терміново потребує”. На думку газети, враховуючи сильну позицію президента, Єхануров добре підходить для ролі „технічного” керівника уряду, який здатен вміло використати очікуване економічне зростання. „Принаймні під час перехідного періоду таке призначення може мати сенс”, - зауважує газета Die Welt. Берлінське видання Tageszeitung скептичніше дивиться на розвиток подій в Україні. Газета переконана, що „в Києві настають старі часи”.

„Ціна за перемогу була занадто високою”, - зауважує видання, звертаючи увагу на підписання меморандуму між Ющенком та його політичним суперником Віктором Януковичем, після чого фракція Партії регіонів підтримала кандидатуру Єханурова. „Також той факт, що після першого голосування депутати опинилися під потужним тиском, швидше нагадує темні часи Кучми, ніж свідчить про готовність можновладців до демократичних реформ”, - читаємо в газеті Tageszeitung.

Видання переконано, що такий пакт з опонентом буде складно пояснити людям. „Багато з тих, хто минулої осені завдяки багатотижневим демонстраціям домігся повторення президентських виборів, вже зараз відчувають себе зрадженими їхнім героєм Ющенком і гуртуються навколо Юлії Тимошенко, старої та нової ікони опозиції”, - пише газета Tageszeitung.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG