Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 02:42

Пресконференція Йосипа Вінського у Дніпропетровську.


Геннадій Сахаров

Йосип Вінський
Дніпропетровськ, 27 вересня 2005 - Напередодні запланованого на четвер візиту на Дніпропетровщину прем’єр-міністра Юрія Єханурова у Дніпропетровську побував перший секретар політичної ради Соціалістичної партії України Йосип Вінський, котрий є куратором області від керівництва партії. Крім організаційних питань пан Вінський провів консультації щодо нових призначень на посади у обласній адміністрації.

Йосип Вінський повідомив, що за останні два місяці кількість членів Соцпартії на Дніпропетровщині збільшилася удвічі і становить дві з половиною тисячі та що у 70% виборчих округів створені організації партії. За його словами у Дніпропетровській області СПУ розраховує отримати на майбутніх виборах не менше 15% голосів виборців.

Перший секретар Політичної ради Соцпартії приїхав до Дніпропетровська напередодні візиту Юрія Єханурова і, вочевидь, не останньою причиною його приїзду були консультації щодо кандидатур на посади у обласній адміністрації:

“У мене відбулася зустріч з прем’єр-міністром, на якій ми обговорювали кадрову проблематику. Відомо що Дніпропетровська область є квотою Народної партії. Тому ми не мали особливих претензій на перші ролі. А на рівні заступників ми маємо чітку домовленість що представники Соцпартії будуть. Але очевидно Народна партія, яка оголосила що вона нікого не пропонує на міністерські посади, буде мати бажання впливати на владу у ряді реґіонів. Мені здається що у Дніпропетровській області вона буде пробувати. Але ж це прерогатива президента і прем’єр-міністра. Тому вони мають визничитися.”

Йосип Вінський вважає найвірогіднішою кандидатурою на посаду голови обласної адміністрації Миколу Деркача, котрий раніше вже керував областю і наразі очолює обласну організацію Народної партії. Кандидатура на посаду першого заступника голови адміністрації соціалістами визначена, але пан Вінський не назвав прізвище претендента.

Йосип Вінський не надто переймається тим, що до фракцій СПУ у радах різних рівнів прийшли люди, котрі працювали у структурах старої влади:

“Ми всі вийшли з ери Кучми. У країні було дуже небагато політичних фігур, які могли протистояти… Сьогодні новий етап і треба надати можливість усім крім тих, хто заплямований злочинами. Я гадаю всі решта мусять мати шанс посісти те місце, яке вини могли б посісти відповідно до своєї ідеолоґії і розуміння ситуації. Ми розуміємо що хтось прийде до нас і з кон’юнктурних міркувань. І це вже є. Ви знаєте що нам довелося розпустити організацію у Харкові і виключити з партії першого секретаря обкому коли ми зрозуміли що його мета саме така. Я гадаю що треба дати шанс кожному.”

Останні кризові явища у владних колах і підписання президентом Ющенком і Віктором Януковичем спільного меморандуму Йосип Вінський сприймає болісно:

”Я маю дві психологічні травми. Це ситуація, пов’язана з оточенням Ющенка, пов’язана з прізвищем Порошенко, і підписання меморандуму між Ющенком і Януковичем. Принаймні ми як партія не знали жодного натяку на те, що відбуваються такі переговори і для нас не зрозуміла логіка цього процесу. Я вважаю, що ті пункти, що стосуються амністії – начебто президент визнає, що у нас є переслідування з політичних мотивів, хоч я чітко знаю що там чистий кримінал – це одне з серйозних розчарувань останнього часу. Хоч у цьому меморандумі звісно є 70% пунктів – політреформа, відокремлення бізнесу від влади… Те, що відбулося у вищих ешелонах влади, нанесло дуже серйозну шкоду іміджу України, духу ситуації, яка була на Майдані. Єдиний плюс у цьому - що ми побачили що у країні є президент, який здатний поставити крапки над “ і” і сказати своєму найближчому оточенню “До побачення”. Вся решта – це неґатив і ми цей неґатив сприймаємо дуже небайдуже” – сказав перший секретар Політради Соціалістичної партії України Йосип Вінський.
XS
SM
MD
LG