Доступність посилання

ТОП новини

День ООН у Криму.


Володимир Притула

Симферополь, 24 жовтня 2005 (RFE/RL) - Сьогодні – 60 річниця Організації Об’єднаних Націй. День ООН відзначають і в Криму, де уже 10 років поспіль діє Програма розвитку ООН, яка допомагає в облаштуванні та інтеграції раніше депортованих громадян.

60-та річниця створення Організації Об’єднаних Націй співпадає з 10-літтям Програми ООН з розвитку та інтерграції Криму. Сьогодні в автономії не буде з цього приводу жодних урочистостей, а от наприкінці тижня півострів відвідає півтора десятка дипломатів – як з програм ООН, так і з країн що виступають донорами. Розповідає співробітник програми Айдер Сеїтосманов: “ПРІК ООН – програма розвитку та інтеграції Криму є програма розвитку ООН України. Найголовніша мета програми людського розвитку шляхом збереження миру і стабільності в Криму, підтримка ініціатив по попередженню міжетнічних конфліктів та прискоренню інтеграцій різних етнічних груп”.

За словами Айдера Сеїтосманова, Програма ПРІК ООН зараз працює у 12 районах Криму за 5-а напрямками: “Перше, це сприяння демократичному управлінню та інтеграції шляхом підтримки ініціатив громадян в партнерстві з місцевими органами влади для покращення умов життя громади. Друге, сприяння зниженню рівня бідності шляхом розвитку малого та середнього бізнесу в регіонах Криму. Третій напрямок, це сприяння підвищення рівня толерантності та спеціальному розумінню шляхом підтримки ініціатив шкіл та інших установ культури. Четвертий напрямок, це різноманітні інфраструктурні проекти: водопостачання та інше. Останній напрямок, сприяння міжетнічного діалогу шляхом досліджень та моніторингу людської безпеки”.

Протягом 10 років існування цієї Програми, вона залучила до своєї роботи тисячі мешканців Криму, були реализовані сотні проектів на основі ініціатив співтовариств, включаючи проекти з водо- і газопостачання, реконструкції доріг, створення фельдшерсько-акушерських пунктів, молодіжних та освітніх центрів, пунктів сприяння розвитку бізнесу і проектів з півищення рівня толерантності у сільських школах. За словами Айдера Сеїтосманова, депортовані є отримувачами лише 43% коштів Програми ПРІК ООН: “За останні 10 років загальний бюджет програми є близько 10 млн. доларів. Найважливіше те, що, наприклад, останні рік програма спрямована на залучення громадян до вирішення своїх соціальних проблем. Ця програма працює по територіальному принципу. Тобто програма об’єднує людей незалежно від етнічної приналежності для вирішення місцевих соціальних проблем”, – повідомив Айдер Сеїтосманов.

Додам, що головними міжнародними партнерами ПРІК ООН, які фінансують її роботу, є фонди з Канади, Туреччини, Швейцарії, Швеції, Великобританії, Греції, Норвегії і Нідерландів. А в Криму партнери Програми - Міністерство економики АРК і Республіканський Комітет у справах національностей і депортованих громадян. Очікується, що Програма ООН з розвитку та інтерграції Криму діятиме на півострові до 2007 року.
XS
SM
MD
LG