Доступність посилання

ТОП новини

Кількість прихильників комуністів у Дніпропетровську зменшилась.


Геннадій Сахаров


У Дніпропетровску кількість учасників комуністичного мітингу 7-го листопада цього року була найменшою за всі роки незалежності України.

Дніпропетровські комуністи відсвяткували річницю жовтневого перевороту як завжди на центральній площі під пам’ятником Леніну. У вуличному поході і мітингу взяли участь попри заяву пресслужби обкому компартії про дві тисячі учасників якнайбільше 600 прихильників компартії. Над мітингом серед червоних прапорів були підняті лише чотири гасла – “Наш президент – Симоненко”, “ За канонічне православ’я”, “Православ’я або смерть” і іспанською мовою “Hasta la Victoria Siempre”. Іспаномовними були нечисельні комсомольці з портретом Че Гевари, а за православ’я ратував Союз православних братств, з яким останнім часом дніпропетровські комуністи тісно співпрацюють. У мітингу також взяли участь Союз совєтських офіцерів і незареєстрована партія комуністів-більшовиків.


Промовці на мітингу вимагали відставки президента Ющенка, скасування приватизації “Криворіжсталі”, ухвалення закону про податок на нерухомість, виведення українського військового контингенту з Іраку, офіційного статусу російської мови, безкоштовної освіти і охорони здоров’я та повернення річниці жовтневого перевороту до списку державних свят. Висловлені протести проти зростання цін, надання статусу ветеранів війни воякам ОУН-УПА та підвищення комунальних тарифів:

“ На сьогоднішній день незаконно ухвалене міським викокомом рішення про підвищення комунальних тарифів. Тому незаконно ухвалене 1 листопада рішення міськвиконкому змушує нас у день проведення сесії міської ради 23 листопада зібратися біля міськвиконкому і за допомогою наших депутатів сказати “Ні!”. Ні незаконному підвищенню плати за комунальні послуги! Ні підвищенню житлових тарифів! Ні незаконним рішенням нинішньої влади!”

Закликом прийти на мітинг до міськради не обмежилися. Було запропоновано також відправити весь міськвиконком у відставку і силою викинути міськвиконкомівців з кабінетів.


В той же час на привокзальній площі у Дніпропетровську обласною організацією Конгресу Українських Націоналістів був встановлений камінь на місці, де 26-го листопада КУНом заплановано встановити хрест на пам’ять жертв голодоморів. Ці заходи КУН не узгоджував з міською владою, обмежившись тільки повідомленням про їх проведення. Власне КУН пішов тим же шляхом що й обласна організація партії “Громада”, яка вивісила великий портрет Павла Лазаренка на будинку центрального універмагу, не узгоджуючи це з міськвиконкомом. Міська влада на появу портрета Лазаренка на центральному проспекті ніяк не відреагувала. З чого можна зробити висновок що ані виконком міської ради ані міський голова реальної влади у Дніпропетровську вже не мають.
XS
SM
MD
LG