Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 10:18

Візит Віктора Тополова у Донецьк.


Ганна Іванова

Донецьк, 7 листопада 2005 (RFE/RL) - У п’ятницю Донецьк відвідав міністр вугільної промисловості України Віктор Тополов. Головною метою візиту міністр назвав вирішення проблем вугільної галузі.

У п’ятницю міністр вугільної промисловості Віктор Тополов відвідав шахтарську столицю. Головна причина візиту полягала у занепокоєнні міністра в тому, що вугільні підприємства Донеччини у поточному році на 2,6 мільйони тонн знизили обсяг видобутку палива. Віктор Тополов підкреслив, що за рівнем бюджетного фінансування такого не повинно було статися. "У нас далеко неефективно використовуються бюджетні гроші, що виділяються на галузь", - акцентував міністр.

Одним з найефективніших кроків по виведенню вугільної галузі з кризи Віктор Тополов вважає приватизацію шахт. “Я прихильник приватизації, тому що життя показало - держава не дуже ефективний власник” - заявив він. При цьому Тополов нагадав, що на Україні 80 відсотків шахт цікаві для інвесторів. Зокрема міністр сказав (цитую) "Мене, як економіста, не цікавить, скільки грошей потрібно вкласти у вугільні підприємства. Мене цікавить, наскільки ефективними вони будуть” (кінець цитати).

Крім того міністр зазначив, що на чотирьох підприємствах Донецької області було змінено керівників. За його словами, одною з причин звільнення була поява нової заборгованості по заробітній платі. Тополов підкреслив: (цитую) "керівник, що не здатний виплачувати зарплату працівникам, повинен набратися мужності, написати заяву і піти"(кінець цитати).

По завершенні візиту у Донецьк Тополов попросив вважати його союзником Донбасу в Кабінеті міністрів. “На плідну співпрацю з міністром має надію і сама Донеччина”, - таку думку висловив голова Донецької облдержадміністрації Вадим Чупрун.
XS
SM
MD
LG