Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті побував міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко.


Іван Костюк


Івано-Франківськ, 8 листопада 2005 - Міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко, перебуваючи на Прикарпатті, заявив, що частина коштів від продажу „Криворіжсталі” піде на комп’ютеризацію навчальних закладів держави. Він також наголосив, що вже незабаром утричі збільшиться зарплата працівникам освітніх закладів.

Напередодні наради керівників освітніх закладів західного регіону, що відбудеться у Львові, міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко побував на Івано-Франківщині. Він відвідав Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Під час зустрічі з колективом навчального закладу міністр повідомив, що вже внесені на розгляд Верховної Ради зміни до закону про освіту, які спрямовані на модернізацію навчальної сфери країни. Він також пообіцяв, що незабаром розпочнеться масштабна комп’ютерна революція в навчальних закладах України. Комп’ютеризація відбуватиметься починаючи з університетів і до загальноосвітніх шкіл. Станіслав Ніколаєнко повідомив, звідки будуть знайдені кошти на здійснення цієї амбітної програми:

„По секрету вам скажу, що в суботу вже була перша прикидка щодо розподілу коштів після продажу „Криворіжсталі”. Відверто скажу, що мені сподобалось те, що там уже є рядок щодо інформатизації навчального наукового процесу. Я не буду називати цифри, але там декілька сот мільйонів. Звичайно, мені цього дуже мало”.

Міністерство освіти планує також розпочати реалізацію програми „Студентський гуртожиток”, адже в будівництво та реконструкцію гуртожитків не вкладалося жодних коштів упродовж одинадцяти минулих років. Станіслав Ніколаєнко також наголосив, що суттєво зростають кошти, передбачені в державному бюджеті на розвиток освіти: „Два слова за бюджет. Якщо минулого року бюджет був 25 мільярдів гривень ( консолідований бюджет - сюди входять і школи, і дитячі садки ), то на цей рік він буде 30,2 мільярда гривень. Є ріст, добрий ріст, але не той, якого б мені хотілося і вам, напевно”.

Утричі, згідно з обіцянками міністра, уже незабаром буде підвищена зарплата працівникам вищої школи. У країні, як заявив Станіслав Ніколаєнко, у царині освіти реалізуватиметься ще кілька нових програм. Одна з них – це дозвіл кільком національним університетам працювати самостійно, аж до того, що їхні вчені ради будуть мати право надавати звання кандидатів та докторів наук. Певні зміни торкнуться також загальноосвітніх шкіл. Про всі ці новації, як запевнив міністр освіти та науки, буде широко інформуватись громадськість за посередництвом мас-медіа.
XS
SM
MD
LG