Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 00:00

У Дніпропетровську розпочався фестиваль музеїв України.


Геннадій Сахаров

пам'ятник Дмитру Яворницькому
7 листопада у Дніпропетровську розпочався фестиваль музеїв України.

Метою Всеукраїнського музейного фестивалю “Музей третього тисячоліття”, який триватиме з 7 по 12 листопада, є сприяння розвитку музейної справи, визначення тенденцій та напрямків удосконалення музейної справи через впровадження інформаційних та комп’ютерних технологій, узагальнення досвіду фахівців та його використання у відповідності до запитів і зацікавлень суспільства. Фестиваль відкритий у день 150-річчя з дня народження історика і археографа, дослідника історії українського козацтва, засновника Дніпропетровського історичного музею академіка Дмитра Яворницького.

На участь у фестивалі подані 300 заявок від 66 музеїв, представлені 33 міста з 20 областей України. Підчас фестивалю будуть проведені конкурси музейних експозицій, наукових та рекламних видань, фільмів, та комп’ютерних мультимедійних програм.

Фестиваль розпочався урочистим покладанням квітів до пам’ятника Дмитру Яворницькому на його могилі, що знаходиться поряд з музеєм. Квіти поклали посадові особи обласної адміністрації, обласної, міської і районних рад, міністерства культури України, гості і організатори фестивалю, громадські і політичні організації. Багато квітів до пам’ятника Яворницькому, котрого у Дніпропетровську дуже шанують, принесли жителі міста.

Підчас урочистого покладання квітів заступниця голови обласної адміністрації Орина Сокульська, котра добре пам’ятає як у радянські часи до могили Яворницького на його день народження приходили люди і клали до неї квіти, знаючи, що кожного з них занесуть до списку неблагонадійних, сказала:

Іван Шулик і Орина Сокульська
“Я дуже радію сьогоднішньому дню. Якщо звернутися до історії, я згадую ті часи коли люди, ітелігенція особливо, вчені збиралися біля могили Яворницького. То був час коли прихід до Яворницького як і до пам’ятника Тарасу Шевченку дуже чітко відслідковувався певними службами. Сьогодні час набагато кращий і ядумаю, що він буде ще кращим. Держава опікується культурою і сьогодні ми бачили велике дійство де зібралися представники музеїв України. Вони сьогодні вироблять напрямні як далі бути музеям, як організувати і скоординувати свої дії. Я переконана що наші музеї будуть працювати краще і будуть високо оцінені нашою державою”. Начальник управління культури облдержадміністрації Іван Шулик, один з організаторів фестивалю, у інтерв’ю для Радіо Свобода зазначив:

“Музейний фестиваль, який організований управлінням культури і історичним музеєм, сьогодні розпочався. Дуже багато гостей. Не хочу казати стандартними фразами - це просто свято, яке буде тривати п’ять днів і ще приїдуть гости. Ми запросили 1055 гостей з України, запросили керівництво держави, запросили президента і маємо надію що він буде 11-го на завершальний день на урочистій частині і на концерті, що відбудеться у оперному театрі.”

У Дніпропетровську очікують приїзду президента на урочистості фестивалю музеїв ще й тому, що Дніпропетровщина після призначення Юрія Єханурова прем’єр-міністром досі не має голови обласної адміністрації. Очікується що Віктор Ющенко не тільки привезе з собою нагороди і привітання учасникам фестивалю а й представить нового голову адміністрації.
XS
SM
MD
LG